Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két napja vettem halakat....

Két napja vettem halakat. Molly, Plotti, Guppi. Az egyik Molly sajnos ma elpusztult. Aki eddig is félénk volt. Miért halt meg? A többivel most mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy mit tegyél a többivel??? látod rajtuk , hogy van valami bajuk? ha nem akkor ne csinálj velük semmit adj nekik enni és kész.. szegény halnak valószinű valami betegsége volt vagy nem birta az új környezetét!
2009. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,mert kezdő vagyok!Mert azt gondoltam valami betegsége volt, és esetleg valami kezelés kell nekik... De eddig jól vannak!
2009. márc. 29. 19:45
 3/14 anonim válasza:
Egyet értek az előttem hozzászólóval én is jártam már így sajnos a kereskedésekben már eleve sokszor betegen veszed meg a halakat! Valószínű ez volt most is a baj mindig figyelni kell a halakat ,a viselkedésüket ahogy azt tetted is! Ha pl én is azt látom a halaim közül bármelyiken hogy nem eleven nem úgy eszik az úszóit összehúzza én is aggódok hisz nem 2-3hétre vesszük ezeket az állatkákat hanem mert nevelni és megszeretni akarjuk őket! Nekem már mondták azt is kereskedésbe ,hogy ha elpusztul halam legalább sűrűbben járok oda... az ilyen undorító! Törekedj arra ,hogy általában mindig egy helyről vásárolj!
2009. márc. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kzs ***** válasza:

Így igaz.

Sohase engedd, hogy a kereskedő "csak úgy" kifogja a halat.

Előbb nézz körül Magad is: vedd figyelembe a többi (akár más fajú) halat is: Milyen a külseje?: ha pöttyöket, horzsolást, fekélyre utaló jeleket látsz: semmiképp se vegyél halat abból az akváriumból.

A nem egyenes gerincvonalú, nagyobb fejű, elálló kopoltyújú egyedeket megintcsak nem szabad megvenni.

- Fontos: milyen a viselkedése? (ha a vízfelszín alatt kapkod levegőért, vagy ha sok halat látsz "leülni", ne vedd meg.

----

Ehelyett: kérd meg az eladót, hogy a hálóba került halat - még annak kifogása előtt - tegye egy kicsit az üveghez, hogy megnézhesd. És TÉNYLEG nézd meg !!

2009. márc. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok!Azóta azonban egy Platti is meghalt!Megnéztem a külsejét semmi nem látszott, mint az előző Molly-n sem.Annyi a tünet hogy elbújik az akvárium alján leginkább és csak lebeg és nem ettek, nem úszkáltak, de a külsejükkel semmi gond nem volt.
2009. márc. 30. 19:44
 6/14 kzs ***** válasza:

Akkor viszont - már ha semmilyen külső jele nincs - a vízzel van a gond.

Milyen a vized pH, KH, és GH értékei?

2009. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A vizem 7ph 8kh a GH-t nem tudom mérni... Figyelnem kellene azt is? Azóta mondjuk nem történt baj, virgonc mind! De azért aggódom még egy kicsit.
2009. márc. 31. 20:06
 8/14 anonim ***** válasza:
A viz homerseklete is nagyon fontos!
2009. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, az általában 25-26 fokos!
2009. ápr. 1. 18:42
 10/14 anonim ***** válasza:
A platti,és a molly,sajnos a túltenyésztés miatt,már eleve selejtesek.Nagyon sok féle,baktériumot hordoznak magukban,aminek külső jele nincs.Gömb mollyd van?Azok szépek,de sajnos hamar pusztulnak,és nem tudsz velük mit csinálni!Nem láttál rajtuk fehér nyúlványt,vagy esetleg darához hasonló fehér pöttyöket?Az előző egy féreg,rák,az utolsó megfázásra utalhat!Ezen halfajoknak általában 26-27fokos vízhőmérséklet kell!
2009. ápr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!