Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez hogy van a neonhalnál?

Ez hogy van a neonhalnál?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom hogy mindig 1 csapatban úszkálnak meg minden...és nálam meg két külön csoportra osztódnak.Amíg az egyik csoport az akvárium egyik részén van addig a másik csoport pont vele ellenkezőleg....Lehet hogy hülyeség,de mint ha mindig kerülnék egymást vagy haragudnának egymásra....xD =D
2011. júl. 7. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A neonhal (Paracheirodon innesi) a jól regenerált vizet különösen szereti (tőzegkivonat). Minden apró, élő eleséget és jobb műeleséget szívesen fogyaszt. Akváriumunk egyik leghálásabb hala.

Neonhal


A pontylazacok családjába tartozó neonhal (Paracheirodon innesi vagy Lamprocheirodon innesi) az Amazonas felső folyású mellékvizeiből származik. Acélkék, a neoncsövek csillogásához hasonló csík húzódik a szemétől a faroknyélig, alatta a test színe élénkvörös. Ivarát is a testcsík alapján lehet megállapítani - akár már ivadékkorban is -, a hímen ez a csík teljesen egyenes, míg a nőstény hasi részén egy kicsit meghajlik, ezzel gömbölyebbé téve alakját.


A neonhal alkalmazkodó teremtés


Békés, csoportban élő hal. Maximum 3-3,5 centisre növő halacska. Nem igényel túl meleg vizet (20 ºC-on is elvan, de a 20-24 ºC az optimális hőmérséklet), nem különösebben kényes. Hazájában ugyan lágy vízhez szokott, de az itthon található kemény vizet is jól tűri. Amit azonban nem hagyhatunk el az akváriumából az a tágas kiúszótér, és a védelmet nyújtó dús növényzet.


A jól regenerált vizet különösen szereti (tőzegkivonat). Minden apró, élő eleséget és jobb műeleséget szívesen fogyaszt. Akváriumunk egyik leghálásabb és legkedveltebb hala.Ma már a neonhal szaporítása sem gond


Régen úgy tartották, hogy a kemény vízben nem szaporodik, de ez nem feltétlenül igaz. Bár kétségtelen, ha a tenyészérett halak, ha pár napon belül nem szaporodnak, akkor azt nem kell erőltetni. De általánosságban elmondható, hogy nem egy ördöngösség a szaporításuk. Csak egy 5 literes akváriumra van szükségünk, melynek vizét 21-23 °C-ra, 1-3 nk° keménységűre és 6,5 pH-júra állítsuk be. Az akvárium középre az ikrarakáshoz ültessünk be növényeket - bár nem csak itt fogunk ikrákat találni, hanem elszórtan az egész akváriumban.


Este rakjuk át a párt az íváshoz, természetes fénytől védjük a medencét. A nőstény hamarosan 120-160 petét fog rakni, a peterakás után azonnal helyezzük vissza őket a közös medencébe, hogy ne bánthassák a kicsiket. A kishalak körülbelül 1 nap múlva kelnek ki, etetésükre megfelel a miniplankton, sórák és a nauplius eleség. Fejlődésük negyedik hetében megjelenik a testcsíkjuk, ekkor átrakhatjuk őket a növendék medencébe. A nyolcadik héten, amikor már teljesen kiszínesedtek, visszarakhatjuk őket a többi közé.

2011. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebből kiderült?
2011. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hát konkrétan a kérdésre nem derült ki de köszi..^^
2011. júl. 7. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem fekete neonjaim vannak, és ők sem egy csoportba úszkálnak, hanem javarészt az akvárium különböző pontjain lebegnek. Ha közel megyek az akváriumhoz, akkor verődnek össze egy rajba és úgy úszkálnak fel s alá.
2011. júl. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor alkotnak egységes rajt, amikor veszélyben érzik magukat.Azért, hogy a ragadózókat megtévesszék,mivel így nehezebb kiválasztani melyikre csapjon le.
2011. júl. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!