Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Reggelre megajándékozott a...

Reggelre megajándékozott a guppim pár ivadékkal, hogy neveljem fel őket?

Figyelt kérdés

Külön akváriumban vannak,bár elég kicsiben.Azt hiszem 15 l-es.Van benne egy nagy bujkáló és egy pici növény,szűrő-levegőztető,hőmérő,fűtő.

Hány fokos víznek kell lenni?Mit egyenek,hogy cseréljem nekik a vizet?Mikor nőnek meg? :)8-10db van és irtó édesek


2011. júl. 8. 08:21
 1/9 Falun ***** válasza:

szerezz be egy nagyobb aksit.


[link]

2011. júl. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

15 l -es bőven elég nekik 1, 1-5 hónapig! Addigra meg úgyis megnőnek hogy be tudd tenni őket a mostani nagyobb akvába

Fűtő nem kell! 32C-os melegben minek még fűteni?


a többi ok

2011. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Miért nem védekeztetek? :O
2011. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Falun ***** válasza:
minél jobb eleséget adsz nekik és ha nagyobb helyen vannak gyorsan megnőnek és mehetnek vissza a nagy aksiba! :)
2011. júl. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Noti75 ***** válasza:

azért a mamát ugye kivetted már tőlük? :)

fűteni szerintem is felesleges már, elég meleg van.

etetés: haltáp (ivadékoknak való), szárított szúnyoglárvát összemorzsolva (bár én a fagyasztottra esküszöm, de ugye azt körülményesebb lenne összemorzsolni nekik), lemezes haltáp szintén morzsolva.

esetleg algásíts követ nekik.

gyakorlatilag mindent ehetnek, amit a nagyok, csak értelemszerűen le kell morzsolni nekik, hogy ők is meg tudják enni.

(én nagyrészt ivadékoknak való haltápot adok nekik, imádják)


részleges vízcseréről náluk se feledkezz meg!

2011. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz!

A vízcserét,hogy csináljam?Nem fognak elpusztulni,nem érzékenyek rá?Nekik is elég hetente a 20-30%-át lecserélni?

/Az anyát kivettem tőlük :)/

2011. júl. 8. 18:17
 7/9 gfero ***** válasza:
hetente 2x kb.20%-ot pihentetett vízzel vagy használj tetra aqua safet.ivadék táppal kellene etetni őket és 2 hetes koruktól már pépé lehet zúzni fagyasztott tubifexet.most lehet adni nekik még sóférget ettől nagyon gyorsan nőnek.ha kb 2 cm-es akkor mehetnek a többiek közé.kb 2 hónaposan
2011. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell öket más akváriumba tenni,majd elbujnak a szürőbe

ugyanazt esznek mint a nagyok,morzsolt fel nekik,

nekem már 2 szer adnak a nagyok guppit,csak ugy,hogy amikor

megszülettek,a nagyokat elvitte az uszórothadás,aztán a kicsik felnőtttek(1,2 hónap minimum)most azok akik kicsik voltak adtak megint guppit,érdekes torténetXD

2011. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Noti75 ***** válasza:

"hogy amikor

megszülettek,a nagyokat elvitte az uszórothadás"


na pont ezért (is) célszerű nem a társasba elletni őket. egyrészt vagy el tudnak bújni vagy nem (valamennyit garantáltan levadásznak belőlük), másrészt előfordul, hogy a vadászat örömére a többi hal elkezdi kikezdeni a guppikat.

nálam is előfordult társasba ellés. utána a xifók (főleg a hím) napokig bolond volt. kergette a felnőtt guppikat is, és beléjük mart. ennek meg egyenes következménye lehet a fertőzés és az úszók rothadása.

szóval azért az nem egy természetes dolog, ha a hal úszója rothadásnak indul, hanem az valaminek a jele. lehet például az, hogy megcsipkedték neki. ha ellés után jön elő az úszórothadás, az akkor elég gyanús, hogy belemartak. és nem feltétlenül az anyaűállatnál jelentkezik, hiszen, mint említettem, előfordulhat, hogy más halakat is megtámadnak ilyen "beellés" utáni napokban.

2011. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!