Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jól van összeállítva?

Ez így jól van összeállítva?

Figyelt kérdés

egy 160 literes akváriumom van és ezeket a halakat-növényeket gondoltam beletenni: 2 db zebra vitorláshal

2-3 anci 4 db meggyhasú sügér és 4 db napfény császársügér

növények: 3 db Eleocharis acicularis , 2 db Cladophora aegraglopila, 4 db Valisneria spiralis

alzat:fehér kvarchomok

lécci mondjátok ha valami nemstimmel :)


2011. júl. 8. 09:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és még talán pár nagyobb kő
2011. júl. 8. 09:20
 2/14 anonim ***** válasza:
LOL, én nem mondok semmit, ne én legyek a véleményosztó, majd jönnek az okosok.Mindenesetre, jó hogy újjabb ember fog bele az akvarisztikába,ez az ágazat egyre jobban felemelkedőben van.Ja és hogy valamit erről is írjak,ez így nem túl sok hal?(ha nem akkor bocs)
2011. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a napfény helyett yellow sügér mert az nincs az üzletben ahol kersetem
2011. júl. 8. 09:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Sok a sügér!

Legyen max. két fajta!

hagy ne kelljen megindokolni miért!

2011. júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
oké
2011. júl. 8. 10:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, hogy Eleocharis acicularis-sal kéne befüvesíteni (vagy mi a célod vele). Ez magasra nő, mocsári növény és durva szálú mint a széna ahogy én láttam élőben...persze még nem vettem ilyet, tehát nem ismerem igazán.


A gömbmoha az jó.


A valisneria jó, de azt majd tápozni kell.

Vegyél egy ProFito növénytápot is mellé, ilyet:

[link]

2011. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ok köszi szépen mindenkinek
2011. júl. 8. 10:40
 8/14 Frontosa ***** válasza:

Nem jó! A Császár sügereknek egymagukban is kevés (15-17 centire is megnőhet a hím), bele ne merd tenni a vitorlásokhoz, meg a meggyhasúkhoz mert rövid úton kikészítik őket. Az Ancikat estleg megtűrik. Yellowt sem, területvédő Malawi sügerek és néhány hónap mulva azt veszed észre, hogy érvényesül a hegylakó elv.

Malawi sügereket NE rakj társas akváriumba, mert könnyen sírás lehet a vége akvarisztikai pályafutásodnak.

Üdv,

2011. júl. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és milyen halakat ajánlassz? amik nagyobbak mint egy neon?
2011. júl. 8. 12:53
 10/14 Frontosa ***** válasza:

Kisebb dél-amerikai sügerek jól megférnek egymással ekkora akiba. Ha ragaszkodsz a vitorlásokhoz akkor csinálj egy szép Dél-Amerikai biotóp akit. Vitorláshalak, Ancik, Meggyhasúak maradhatnak, tehetsz még melléjük Apistogrammákat vagy pl. Filamanetosakat, Ramireziket. Legyen benne sok növény és búvóhely.

Afrikai sügereket csak és kizárólag afrikai sügerekkel lehet tartani, persze van néhány kivétel, de ebbe most ne menjünk bele.

Üdv,

2011. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!