Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan csináljam? Több lent

Hogyan csináljam? Több lent

Figyelt kérdés
van 2 db ezüstkárász-om mennyi hely szügséges nekik nincs akváriumom meg kertitavam. mit adjak neki enni és a helyiségébe milyen növényt tegyek??????????
2011. júl. 8. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl kajának aranyhalkaját. Nagy hely kell nekik(de tényleg nagy!!)
2011. júl. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
úgy tudom nagy a tűrőképessége .
2011. júl. 8. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy nagy de nem hellyel kapcsolatban. Ezek nem kisméretű halak sajnos nagy helyre van igényük. Pl kerti-tó vagy valami jó nagy akvárium.
2011. júl. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

15-30 centire nőhet meg. Hát ha az alap akvarista számítást használjuk, akkor 150-300 liter, de mondjuk nem tudom hogyan férne el egy kifejlett kárász egy ekkorában.


Mit eszik? Mindent. Elmondom pl mivel lehet kifogni:

csonti, giliszta, pinky, kukorica, kenyér, mindenféle táp, búza, meg még mittomén.


Milyen növényt szeret? Hát gondolom mindent ami állóvizekben előfordul, hínárok, tavirózsa, gyékény, mocsári növények.


Állatkereskedésben miket lehet kapni ami egy közepes fényen is elvan, pl Bacopa monnieri, Bacopa caroliniana, vizi hortenzia, Rotala rotundifolia és ez mindegyik szereti az álló, pangó vizet.

2011. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy ezüstkárásznak minimum a 200 literes akvárium. Az aranyhaléval egyeznek az igényeik, mivel ebből lettek kitenyésztve. Csakhogy ők beakvarizálatlanok, sokkal nagyobb figyelmet igényelnek. Nagyon jó szűrés kell (kb. 1500 liter/óra) és 22 fok felé nem nagyon mehet a hőmérséklet. Ekkora akváriumhoz már kell 50 watt világítás, hogy megéljenek a növények.

Főleg főtt zöldségekkel etetheted őket. Ha ezeket nem tudod biztosítani, inkább engedd vissza őket, mert néhány napon belül elpusztulnak.

2011. júl. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én dobok még 100 litert a 200-ra.:D A többivel egyet értek.Engedd vissza őket mielőbb,ez a legjobb amit tehetsz, igazából elhozni sem lett volna szabad, főleg, hogy sem helyed, sem felszerelésed, nincs számukra.Olvass el egy szakkönyvet, rendezz be egy 100 literes akváriumot és próbálkozz elevenszülő halakkal.
2011. júl. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Noti75 ***** válasza:

ha nincs akváriumod meg kerti tavad, akkor mégis hol a francban vannak most? :)

mert ilyesmik nélkül azért mostanra már tökmindegy, hogy mennyi hely kell(ett volna) neki, meg mit ettek volna... :)

amúgy meg igazuk van az előttem szólóknak, inkább más hallal próbálkozz.

2011. júl. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ma csináltam egy kertitavat ez elég neki

[link]

2011. júl. 9. 15:19
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Hogyne, látom frankón süti a nap, van vagy25-30cm mély, se vízforgató se szűrő, se növényzet, bizonyára jó lesz nekik a 40fokos vízben.Ha ezt komolyan gondoltad, akkor áss még fél métert lefelé és 1-1 métert jobbra- balra, ültesd körbe mocsári növényekkel és tegyél a vízre úszó növényeket.A legfontosabb egy jól működő szűrővel ellátott esőztető.Ideiglenesen árnyékold le egy napernyővel.Hát valahogy így kellene kinéznie.Enged szabadon szerencsétleneket, majd ha kész a tavad szerzel másikat, vagy vásárolsz aranyhalakat.
2011. júl. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!