Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Történhetett velük baj emiatt...

Történhetett velük baj emiatt a huzavona miatt?

Figyelt kérdés
Van 2 szifó nőstényem és egy hímem. Már kb 3-4 hete vemhesek a nőstények, és ma vettem egy kétrészes ellető ketrecet, hogy megóvjak minél több kishalat. Nagyon nehezen tudtam őket belevarázsolni a ketrecbe. Állandóan figyeltem őket hogy, hogyan reagálnak a kb. 8x8x8 cm-es helyre. Folytonosan lökdösték a falat, és nyugtalanul mozogtak össze vissza. Most este nagyon letörtnek látszottak, összehúzták a farokúszóikat (nem aludtak). Kiengedtem őket, gondoltam inkább egyenek meg pár kishalat, minthogy a kis szűk hely miatt megdögöljenek.
2011. júl. 8. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy másik akváriumba kellett volna szüljenek.... és akkor ott fellehetett volna nevelni őket:D
2011. júl. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy xiphonak az ekkora méretű ketrec állatkínzás. Alapból 12 cm egy kifejlett nőstény, amelyik ellik, legalább 8 centisnek kellene lennie (úszók nélkül). Szerinted életben marad egyáltalán egy akkora ketrecben, amekkorában mozdulni sem tud? Pont ellés idejére kellene tökéletes körülményeket biztosítani a számára...
2011. júl. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hú, halálra rémítetted szerencsétleneket. Nem szabad ilyent csinálni.Ekkora elletőketrec, még az endlereknek is kicsi.Be kell rendezni egy kb40-50 literes akváriumot sötét hátfallal, esetleg takarni is érdemes.Használhatsz műnövényt vagy fertőtlenített élőt.Szoktatás után, ide kell kihelyezni a halat és ellés után, mihamarabb visszatenni.Ebben az akváriumban, már felnevelheted a kicsiket, legalább is akkorára, hogy eladhasd ill visszatehesd a nagy akváriumba.Ha valaki halakat szeretne szaporítani, nevelni, akkor egy akvárium nem elég, de igazából kettő sem.
2011. júl. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!