Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintem ilyen novényem...

Horvistvan kérdése:

Szerintem ilyen novényem van:Echinodorus bleheri. Azon kivűl hogy ha lalaim szana szét tépkedik, bebarnul majd elpusztul a levele de még az új hajtások is. Sera növény tápokat használok. PH, hőmérséklet jó; keménység passz! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 14:43
 1/9 Platypus ***** válasza:
A talajod táptalaj vagy tápozod valahogyan? Ez a növény főleg gyökéren keresztül veszi fel a tápanyagokat.
2011. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jelenleg sera tablettás és folyékony "trágyát" használok.
2011. júl. 10. 08:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy a szűrőhöz közeli levelek szét vannak cincálva. Ez lehet a rájuk irányuló vízáramlástól? Tornyos és holyag csigám van molli,xifó,dánió,házmester hallakkal.
2011. júl. 10. 10:25
 4/9 Platypus ***** válasza:
Nem írtál eddig semmit a világítás erősségéről. Ha túl kevés a fény, az is okozhat ilyen tüneteket. Illetve a rossz talaj is. A halak nem szokták bántani ezt a növényt,amennyiben egészséges. A halak tépkedése valószínűleg a növény gyengeségének a következménye.
2011. júl. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apró szemű sóder és 1 hónapos fénycső! De ismétlem hogy a nővény az törekszik mert hozza az új hajtásokat! Köszönöm
2011. júl. 10. 12:40
 6/9 Platypus ***** válasza:

A fénycsőnél nem a kora a kérdés, hanem hogy milyen teljesítményű és mekkora az akvárium. Ennek a növénynek nem árt 0,5 Watt/liter.

Az apró szemű sóder meg nagyon rossz talaj a gyökérre igényes növényeknek. Túl kicsi a vízáramlás a szemcsék között.

2011. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szoval akkor 50L akváriumhoz 25W szükséges? A 60*30-as tetőket én csak 1x~15W-os csövekkel találtam. Valszeg az enyémben is az van.
2011. júl. 10. 15:57
 8/9 Platypus ***** válasza:

Igen, ekkora akváriumba kb. 25W erősségű fénycső kell az átlagos fényigényű növények tartásához. A gyári tetők fő hibája, hogy a beépített világításuk nagyon gyenge. Két dolgot lehet tenni vele. Az egyik a lemondás a fényigényesebb növényekről, és be kell érni Anubias, Microsorum és gömbalga jellegű, árnyéktűrő növényekkel. A másik megoldás a tető átalakítása vagy lecserélése.

Például egy üvegtető fölé már lehet ilyet rakni:

[link]

2011. júl. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2011. júl. 10. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!