Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen lett? (kép...

Szerintetek milyen lett? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2011. júl. 9. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép, hangulatos kis akvárium :) Mondjuk az algaevőd félelmetesen néz ki azon a képen :D
2011. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Hasonlít egy akváriumra :D
2011. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Elmegy.


Az Argentin átokhínárt vágd vissza, egészen a vízszint magasságáig. A mészköveket és kagylókat vedd ki, mert keményítik a vizet ami az akváriumodban lévő halfaunának nem kedvez.

Az aljzat nem a legszebb, önts rá pár kilón fekete bazaltzúzalékot, és a köveket nyomd bele a talajba, ne csak dobj bele. Ami azt illeti a mintázatuk sem a legszebb, de ha nem mészkő, akkor elmegy.

A talajt emeld meg úgy, hogy alul alacsony legyen, és hárul magasabb. Ez mélységérzetet az az akváriumnak.

Különböző középső mérető növényeket szerezz még be, és ültess a a sziget szélére jobb ill. bal oldalra. Ha kötöztél mohát a fára,és az nem egy algacsomó (rossz minőségű a kép), akkor azt kötözd szét, és csináld úgy, hogy minél hosszabb felületet terítsen be, mert vékonyak az ágak, és erre a fára nem illik a mohacsomó.

nagyjából ennyi.

2011. júl. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem rossz, szépek a faágak, de a mészköveket mindenképp szedd ki, mert abból kioldódik a mész és megdöglenek a halak tőle :/
2011. júl. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ez nem mészkő
2011. júl. 10. 00:39
 6/14 anonim ***** válasza:
De mészkő, és egy anci mellett szarvas hibának számít!
2011. júl. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:

Ha jól látom egy Pangasius figyel az egyik képen a bal sarokban. Ezt a halat sürgősen ajándékozd el, nagyon csúnyán ki fogja nőni a helyet. Ezt a halfajt 5ezer(!)litertől lehet tartani, 90 centisre nő meg. Több embernél láttam kisebb akváriumban, ahol ugyan alaposan visszamaradt a fejlődésben és alig 30 centis maradt, mégis összetörte magát az akvárium üvegén, mert folyamatosan megpróbál kiúszni. Nagyon csúnya egy fátyolos szemű, szürke sebes bőrű hal.


A kő szerintem is mésztartalmú. Lehet, hogy nem mészkő, de a márvány, dolomit és a homokkő is mésztartalmú. Öntötted már le sósavval? A kagylók meg mindenképpen mésztartalmúak. A neonhalak eredetileg kifejezetten lágyvizes halak voltak, úgy kellett őket évtizedek alatt hozzászoktatni a csapvízhez. Nem kell nekik direkt keményíteni is még.

2011. júl. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
a mészkő puha.ez keményebb a betonnál.és a savas teszten átment,szóval ne írjatok több mészkövet. a kagyló tényleg hiba hogy benne van. és a cápaharcsa is.
2011. júl. 10. 08:35
 9/14 A kérdező kommentje:
egy nagy darab ilyen kő volt már több mint féléve az akváriumban. csak azt most több kicsire daraboltam. szóval tuti hogy jó a kő
2011. júl. 10. 08:36
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, hát azt eddig nem mondtad, hogy csak olyat írhatunk, amit hallani akarsz, naív módon azt hittem, értékeltető választ vársz. (ugyan mitől lenne fehér az a kő?)
2011. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!