Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sosvizu akvariumot es halakat...

Sosvizu akvariumot es halakat nehezebb fentartani mint edesvizi aksit es halat?

Figyelt kérdés
Mit mondtok nehezebb fentartani vagy a sosvizu akvariumok es halak sokkal erdekesebbek?
2011. júl. 10. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es azt erdemesebb tartani a sos vizi aksit mint az edesvizit?
2011. júl. 10. 12:56
 3/9 Platypus ***** válasza:

Nemcsak nehezebb, de 10x olyan drága felszerelések szükségesek és csak pár száz litertől életképes. Ha neked megvan erre az elhivatottságod, és pont a tengeri látványvilágba szerettél bele, akkor érdemes megismerkedni a témával. Először is rengeteget kell olvasni, egy tengeri akváriumban egész máshogy működik a salakanyagok körforgása,más fény kell, meg kell érteni a felszerelések funkcióját és működését.


Ezzel együtt a tengeri akvárium nem szebb vagy érdekesebb definíció szerint, mint az édesvízi, csak nagyon más. Tény hogy nagyon szép halak, korallok tarthatóak, de pl. a látvnyviláguk nem igazán egyedi, mindegyik hasonlóan néz ki.

2011. júl. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy tengeri akváriumhoz rengeteg szakértelem és mégtöbb pénz kell. Míg egy édesvízit néhány tízezer forintból, kellő figyelemmel és néhány szakkönyv figyelmes elolvasásával meg tudod valósítani, addig egy tengeri több százezer forintból rakhatsz össze és a legapróbb hibával is kipusztíthatod az egészet. Ha nincs édesvízi tapasztalatod, onnan nem tudod az alapokat, nem érdemes belevágni.
2011. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

112 literesbe van nekem:


Világítás: Egy resun armatúra és benne 2db 60cm-s neon, egy Sylvania Aquastar, és egy Sylvania Corallstar.


Lehabzó: Wave Skimmer 400 P, amit használtan vettem, de nem ajánlom, mert elég gyenge.


Szűrés: egy vödör, ami egy külsőszűrőként funkcionál, abba raktam a lehabzót, perlonvattát, korallzuzalékot, aktívszenet.


Kövek: 7 kiló élőkő és 7 kiló száraz kő.


Talaj: 7 kiló élőtalaj + 7 kiló apró korallzuzalék.

Ebbe havonta kéne nyomni bele egy 400 Ft-os baktérium kultúrát, de még csak 1x nyomtam, mert elfelejtek venni.


Áramoltató: 4db 1200 L/ órás szivattyú, ebből 2-2 a két végében.


Víz: Vettem egy RO szűrőt használtan, mert nem jó a csapvíz hozzá. Ozmo vízzel kell feltölteni.


Só: Hát kb 1 kiló só való 30 liter vízhez, ezt én 700-ér vettem kilóját. Egy vödörbe bekeverem, várok 1 órát, h rendesen feloldódjon, és van egy kis sűrűségmérőm, azt bedobom a vödörbe hogy pontos értéket kapjak, nehogy túlsózzam.


Vízcserét havonta 1x csinálok, kevesebb mint 30 litert. És kb 3 naponta 5 liter ozmo vizet öntök bele mert elpárolog, de a só nem párolog el, az nem kell pótolni.


Klíma házilag: Van egy atuomata fűtőm, amit 26 fokra beállítottam. Plusz egy PC ventillátor a tetején. Ha nyáron több van, mint 26 fok, akkor az lehűti, de nem hűti túl, mert a fűtő bekapcsol. Szóval így standard 26 fokon van mindig.


Állatok:

Chrysiptera parasema, Rhynchocinetes durbanensis,

Calcinus Elegans.


Lágykorallok: Lapanemona, Xenia sp., Lythophiton, Clavularia.


Asszem, hogy ennyi.


Kb 80ezer Ft-ból csináltam, de mindent használtan vettem, Kivéve a halat.


Fenntartása:

Max 1000 Ft havonta a só ha vizet akarsz cserélni.

Kaja az állatoknak fagyasztott nem kerül sokba.


A lágykorallok szépen nőnek, azokat nem kell etetni, a lapanenómát kéne, de nem etetem és mégis szaporodik. Lehet hogy ami kajamaradék lehullik azt eszi.


A clavulária, ez ami a legszebb, de ez lassan nő. Viszont a többi lágykorall a rózsaszínek pont nem annyira szépek, viszont azok bazi gyorsan nőnek, kb 2 hónap alatt a duplájára.


Halat nem rakhatok bele max 2-t, mert a lehabzó nem bírja el. Akartam tengeri csillagot is, de az megölné a lágykorallokat.


Én olvasgattam, de mégis tök hülye vagyok az egészhez.

Van egy csomó fölösleg, amit nem akarok elolvasni, mert unom, és így nehéz kiszűrni a lényeget :)

2011. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az armatúrát nem számoltam hozzá, akkor 96ezer :/

Najó, de nem egyszerre vettem meg, csak részletekben.

2011. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akartam tengeri csillagot is, de az megölné a lágykorallokat.



Ez butaság. Millió + egy fajta csillag van ami nem bántja a lágykorallokat. Csak, hogy a legegyszerűbbet mondjam: a kígyókarú tengeri csillag.

2011. júl. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy a csillagok lecsillózzák a lágykorallokat. Elhittem, de közben láttam videón egy kék csillagot, ami lágykorallok közt mászkált, és nagyon édi volt, de nem találtam róla elég infót. Na most azt sem tudom már mi volt a neve, lehet hogy az amit mondasz. Tökmindegy, pénzem úgy se lesz rá mostanában.
2011. júl. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Linckia laevigata


Szokott is néha lenni a boltba, nem bántja a korallokat. De még van legalább 100 hasonló.

2011. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!