Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet szaporítani a...

Hogyan lehet szaporítani a fodros levelű vízi kalászt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
fodros levelű vízi kalász szaporítóban
2011. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Fogsz egy legalább 40 literes akváriumot, kirakod az erkélyre/udvarra, ahol telibe kapja a napot. Egy rendes talajtól(jbl manado, hobby bonalit) szebben fejlődnek a gyökerek, de a szimpla kis szemű bazalt vagy nagy szemű sóder is megteszi. Ha alá raksz egy kevés forralt, kiáztatott virágföldet, még jobb.

Tápozásra a legolcsóbb, ha szobanövénytápot használsz, mert abban van nitrát is. Halak nélkül az sem baj, ha némileg túladagolod. Illetve használhatod egy másik akvárium cserevizét is, ebben az esetben nem feltétlenül kell külön táp(de használni azért használ). Ez a módszer a leggyorsabb, de nem halbarát, tehát csak akkor csináld így, ha egy külön akváriumot rászánsz a növények. Egyébként a halas akváriumban is könnyen szaporodik ez a növény, minden extra nélkül, csak lassabban.

2011. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Falun ***** válasza:

nekem sok fodroslevelű vizikalászom van.

nagyon szeretem ezt a növényt!!!!


én tápnak csak jbl tápgolyót tettem a gyökeréhez.

nem nő túl gyorsan de folyamatosan hozza a leveleket.

most kb. 6 hajtást hoz.


ha a hajtások megerősödtek akkor azokat lecsípem és különültetem.

2011. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!