Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek! Akadt egy kis problémám a viti párommal. Kb egy éve vannak együtt, a nőstény kb egy évvel idősebb a hímnél, szóval a hím felnőtt szépen a nőstényhez. kb 4,5 hónapja elkezdtek szépen ikrázgatni meg minden. Egy pár napja arra lettem figyelmes, hogy a hím bántja a nőstényt. Ezen incidensek óta a nősténynek már vagy kétszer is kint volt a tojócsöve, és mégis veri a hím. Mi lehet a problem?

Aksi: 180 liter, Mondhatni dús növényzetű de gyengén megvilágított 0.32 W/l. Halak: 1 anci, 3 viti, 3 repülőróka, 3 páncélosharcsa, 2 cápamárna , meg vagy 6 lazac, egy hím xifó.

Lehet-e az agresszió kiváltó oka a kb 2,5 hónapos víz? Nem igazán volt most rá időm (érettségi, lakásfestés)

A válaszokat előre is köszönöm.


2011. júl. 13. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:

A vízminőség romlása okozhat agressziót, igen.

Viszont a 3 viti sem szerencsés, valamelyikkel mindig baj lesz. Ők már összeálltak párba, vagy hogy néz ki a hármuk viszonya?

2011. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A harmadik egy kis vitorlás.

Eddig a "pár" együtt úszkált, tisztogatták a leveleket. Egy 50% vízcsere segítene?

2011. júl. 13. 22:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és a kicsit eddig nem nagyon piszkálták, de egy hete a hím rendesen megtépte. Kb 3,5 hónapja vannak így együtt hárman.
2011. júl. 13. 22:49
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
A vízcserét mielőbb csináld meg, de egy ekkora akváriumnál jó szűrés és dús növényzet mellett nem hinném, hogy ez a gond én is kb havonta cserélek 30% vizet,300 liternél.Hasonló volt az én problémám is, csak az enyém érthető, nálam két hím bunyózik a nőstényért, jobban mondva az összeállt párt támadja a harmadik.El kellett ajándékoznom két összeállt párt, mert ha egyszerre ikráztak, nem maradt úszótér a többi halnak és hárman maradtak.Valóban nem szerencsés a 3 vitorlás én is gyorsan növeltem a darabszámot, hogy béke legyen. Még egyenlőre nálam is kicsik az új nőstények, de remélem gyorsan nőnek és rend lesz megint.Akkor jó, ha több a nőstény mint a hím, akár 3-4 db-al is.Régóta tartok vitiket, de a tiedhez hasonló dologgal még nem találkoztam, mármint, hogy egy összeállt pár veszekedjen.Minden esetre én pár nőstény vásárlását tanácsolnám.Sok szerencsét ezekhez a gyönyörű halakhoz.
2011. júl. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!