Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom ha a tetram kell...

Sule Adam kérdése:

Honnan tudom ha a tetram kell szuljon<?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 20:31
 1/3 Hektor98 ***** válasza:

A fekete tetra nem elevenszülő, hanem ikrával szaporodik

[link]

2011. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
A fakóbb színű nagyobb testű nőstények jól kikerekednek és kitüremkedik a tolyócsövük, ilyenkor az őt kergető hímek közül válaszd ki a legszebbet és tedd egy kellően nagy méretű kb 50-60 literes akváriumba a párt.Az akváriumba kell növényzet, pl egy kupac moha,tüskéshínár, stb, lehetőleg sötét talaj és hátfal, világítani nem kell, viszont árnyékolni érdemes, ha világos helyen van.A jó eredmény érdekében én kissé lágyítom, ( forralás, műgyanta, stb )és savanyítom a vizet ( csersavpor, égertoboz,tőzegkivonat stb ) és 2 fokkal megemelem a víz hőfokát26-ról 28-ra.Ikrázás után azonnal ki kell venni a párt, ( ne feledkezz meg a szoktatási időkről ) .Egy szivacsszűrőt használok, valamint egy finom porlasztású levegőztetőt.Porított haltáppal kezdem etetni a kicsiket, az elúszás után, pár nap múlva mikró,sórák,2 hét elteltével vágott tubifex is mehet.
2011. júl. 15. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy az ikrákat a talajra, növényzetre, össze-vissza fogja szórni, minden tele lesz apró ikrákkal.:D
2011. júl. 15. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!