Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez hogy lehet?

Tomcatt kérdése:

Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Az egyik guppim ellik és az egyik szeme kiesett a másik meg már lóg.Ez valami vitamin hiány lehet vagy mi?
2011. júl. 16. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úristen. Nem tudom mit tehetnél. Különítsd el a többi haltól, de talán ezt már megtetted.
2011. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező,nagyon sajnállak de szinte biztos hogy el fog hunyni.

Ez biztos nem normális,és nem is vitamin hiány. Figyelgesd,hátha történik valami. ;-)

Kérlek nyomj arra hogy hasznos volt ez a válasz,köszi.

2011. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet akár "genetikai adottság" is. Bár még ilyet nem láttam. De az emberek esetében is meg szokták kérdezni szülés előtt, hogy van-e valami baj a nő szemével, és ha indokolt, akkor császárt alkalmaznak. Tehát, a szülés azért elég megterhelő, gondolom, hogy a halak számára is. Az én nőstény guppijaimnak például néha a gerince tört el közben.
2011. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már a másik is kiesett és valószínű hogy el is pusztult de lóg belőle a kishal ,most mi legyen húzzam ki belőle csipesszel?

kérlek segítsetek!!!

2011. júl. 16. 09:18
 5/7 Bán Máté ***** válasza:
fogj egy kést ami nem kell vágdfel a hasát óvatosan és rakd vízbe a kicsik ki jönnek de ezt csak akkor tedd h elpusztult
2011. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%
szerintem mielőtt elpusztul, megszüli a kicsit, de ha nem, akkor húzd ki, de már csak ha meghalt! Valószínű hogy ez genetikailag ilyen dolog, ennek a halnak ez volt a génjeiben, hogy erőlködött és kiestek a szemei. Azért sajnállak, és remélem megszüli a picit. Kérlek nyomj rá hogy hasznos volt a válasz!
2011. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
100%

Ez a szemkidülledés nevű betegség.

[link]



"Szemkidülledés

Ez a szemgolyó kidülledésével járó betegség csúnya látvány. Általában nem ragályos és éppoly gyorsan elmúlhat, amilyen hirtelen meg jelent.

• A tünetek: A halaknak, melyek ebben a betegségben szenvednek, az egyik vagy mindkét szeme kimered, kidülled. A tünetet általános rossz állapot kíséri. A halak ilyenkor alig esznek. A szemkidülledés a hasvízkór melléktünete is lehel.

• Az okok: Okozhatja vírus, baktérium és parazita egyaránt. A betegség megjelenéséért gyakran a vízminőség a felelős.

• Kezelés: Sajnos nem létezik egyetlen hatásos kezelés sem, kivéve ha bakteriális a fertőzés, mert akkor antibiotikummal eredményes lehet. A legjobb ilyenkor elkülöníteni a beteg halakat, s nem árt ellenőrizni a víz minőségét. Ha a vízzel van probléma, hozzuk rendbe, javítsuk fel a minőségét, valószínű, hogy akkor a halak hamarosan rendbe fognak jönni. "

2011. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!