Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Belerakhatom a balatoni...

Belerakhatom a balatoni kavicsokat az akváriumba?

Figyelt kérdés
Balaton partján/kicsit beljebb szedtem pár kavicsot kb 3-4 cm az átmérőjük. Van több színű is : kék, fekete, vörös, sárga, illetve szürke is. Na most ezeket jól megtisztítottam és kifőztem őket. Be lehet rakni az akváriumba a köveket gond nélkül?
2011. júl. 18. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
sósavval teszteld le aztán mehet bele
2011. júl. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ha kellőképp meg vannak tisztítva, akkor szerintem nem lehet baj. de lehet pár napig áztatni kéne külön csapvízben, és csak utána áttenni az akváriumba. :d
2011. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tévedek, akkor az vulkanikus, szóval simán mehet bele. Egy sósav próbát megér, mert látatlanban nyilván nem lehet eldönteni, de valószínűleg "negatív" lesz az eredmény.
2011. júl. 19. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...önts rá egy kis tömény sósavat, és ha pezseg, akkor nem jó!
2011. júl. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én is raktam már bele Szlovéniából Tiszából és a Balatonból hozott köveket,kagylókat is és semmi baj nincs.
2011. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha sósavat vagy ecetet öntesz rá és pezseg, akkor nem szabad beletenni!
2011. júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!