Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért járnak fel a víz tetejér...

Miért járnak fel a víz tetejére az aranyhalaim?

Figyelt kérdés
Ma vettem őket dél köül betlepítettem és adtam nekik enni eddig jól elvoltak de most túl sűrűn járnak a víz felszínére, miért? Van levegőztető rendszerük és a víz is csak 1 napos, mi lehet a baj?
2011. júl. 18. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
nem bírják sokáig a víz alatt, fel kell jönniük levegőt venni
2011. júl. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melegük van? 22 fokot szeretik
2011. júl. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 napos víz? Az szerinted mennyire lehet "élő"?

Azon kívül, hogy melegük is lehet (ez még a kisebbik baj) valószínűleg brutálisan leterhelted a vizet, ami nem csak szimplán baj, hanem az egész állományt is elviheti.

A levegőztető meg pont olyan dolog, hogy jó ha van, de végülis nélkülözhető.

Inkább a szűrésre lennék kíváncsi.

2011. júl. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Könnyező kobra ***** válasza:

Valószínű hogy az lehet a baj,hogy a vized még nincs biológiailag beállva.Az aranyhalak folyamatosan ürítenek,a szájukon be,a seggükön ki,ezért nagyon leterhelődik a víz.

200 liter minimum,egy jó kilső és egy belső szűrés,a víznek meg minimum 3 hetet állni kell még mielőtt a halakat beleteszed.

2011. júl. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bizony. Ha megvan 200 literes az akvárium (esetleg jóindulattal 150), normális szűréssel (külső+belső ~1500 liter/óra), akkor nem gond, hogy feljárkálnak. Ha 100 liter alatti akváriumban tartod őket, esetleg nincs szűrésed, akkor nemsokára csak bomló tetemeid lesznek.
2011. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
A halak vizeletében ammónia található, ami egy rendes szűrés és bejáratott akvárium nélkül ott is marad a vízben. Az ammóniamérgezés fő tünete, hogy a halak fulladoznak jó oxigénellátás mellett is. Egy levegőztető rendszer nagyon kevés, aranyhalaknak érdemes külső szűrőt venni, lévén nagyon sok káros anyagot termelnek. A külső szűrőben olyan baktériumok tudnak elszaporodni, amik lebontják az ammóniát, és ezzel élhetővé teszik a vizet.
2011. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem szűrés és légpumpa kéne mert minden halnak van valamennyire szüksége levegőre és h nincs légpumpa akkor nincs a vízbe elegendő levegő és lehet h ezért
2011. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!