Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kezelést parakill turbóval...

A kezelést parakill turbóval végeztem. A hal már nem mutatja a tüneteket, mit csináljak?

Figyelt kérdés
hasvízkóros volt, 1 literes üvegben tartom őt, amíg vissza lehet tenni. mikor tegyem vissza?
2011. júl. 19. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mikor kezdted el a kezelést és mióta tünetmentes.


Én mikor még volt akváriumom a tünetmentesség után is vártam 1-2 napot és csak aztán tettem vissza nyugodt szívvel.

2011. júl. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1 literes üvegben nem lehet halat gyógyítani...

A rossz vízminőség és a stressz miatt csak rontasz az állapotán, főleg, ha még vegyszerezed is. Kezeld egy 10-15 literes vödörben, az gondolom van a vízcserékhez. Az úgy kisebb halakhoz jó egy levegőztetővel. 2 hétig karanténozd kezelés után.

2011. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
szivacsszűrő kell hozzá?
2011. júl. 19. 11:57
 4/9 A kérdező kommentje:
tegnap kezdtem kezelni a halat, egy titkos gyógyszeres kezeléssel kezdtem, majd a parakill turbóval
2011. júl. 19. 12:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Titkos gyógyszeres kezelés... Oké.

Szivacsszűrő felesleges, a gyógyszer kiöli a megtelepedő bacikat. Cserélj 3 naponta 20-30% vizet és levegőztess.

2011. júl. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, és persze csináld végig a kezelést parakillel, semmit nem ér, ha csak egyszer adagolod. A 3. napon cserélj 50% vizet, majd adagold újra a megfelelő mennyiségű szert!
2011. júl. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 gfero ***** válasza:
vegyél egy 15-20 literes aksit ami jó ikráztatni,karanténozni már 2 ezerért kapsz egyet és ne befőttesben tartsd szerencsétlen halat. a kezelést meg min 6-7 napig kell alkalmazni bár a parakill nem erre a betegségre jó de nálad csoda történt.milyen tünetei voltak? .ha nem titkos ez is
2011. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem titkos xd. a hasa puffadt volt, ferdén úszott, a pikkelyei és a végbeléből egy hosszú ürülék csík lógott. a titkos kezelést egy barátomtól hallottam, és kipróbáltam:1 liter P. turbós vízbe 1 csepp betadine oldat ,fél óra fürdőzés után lecserélem a vizet és előírt mennyiségű P. turbót adagolok. 1 nap alatt meggyógyította a halat. a betadinnal vigyázni kell, mert ha pipál a hal, azonnal ki kell venni!
2011. júl. 19. 12:57
 9/9 A kérdező kommentje:
*a pikkelyei kicsit felfeszültek a halról
2011. júl. 19. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!