Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fekete Mollymon szürkés...

A fekete Mollymon szürkés foltok, mintha penész gomba szerűség lenne. Mi lehet ez? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 2. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy segíteni tudjak tudnom kéne, hogy kb mennyi folt van és , hogy a bőr színeződött-e el vagy kiemelkedő foltok vannak.Légyszi írd meg! Egyébként mindkét esetben valószínű, hogy vmi fertőzés. Ez bekerülhetett új tárggyal vagy piszkos kézzel.
2009. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát több kisebb fehér vatta szerű folt a kopoltyútól a farokuszonyig, és nem elszíneződés hanem valami mintha rajta lenne... Úgy néz ki mintha beúszott volna valahova , és "koszos" lett.. Ennél jobban már nem tudom leírni. A többi halacskán még nem látszik semmi.
2009. ápr. 2. 21:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Valamilyen gombás fertőzése lehet! Díszhal kereskedésekben lehet kapni rá gyógyszert! Sera mycopurt használj! kb. 1000-1500 ft körül van! Az én halaimnak használt!


Üdv:

K.

2009. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Több,mint valószínű,hogy az aminek nevezted:penészgomba.

És az utolsó válaszoló ajánlásával értek én is egyet.

A Serás termékek nagyon jók,igaz kicsit drága,de több alkalomra is elegendő,mert általában pár csepp elég belőlük!

2009. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első válaszoló.Ilyen az én aksimban is volt. Darakór a neve.Mindegyik halamat megtámadta, de csak egyet nem sikerült megmenteni. Könnyű kezelni, ha tudod, hogy hogyan kell.Én ezt csináltam:

-10 literenként raktam a vízbe egy kanál sót(tengeri só, a legtöbb élelmiszerboltban kapható, de tengeri aksiba nem jó)

-3 napig minden nap parakill-t raktam a vízbe(minden halboltban kapható)

-Amég vannak látható foltok addig minden nap meg kell gyorsfürdőztetni őket.(ez is kapható a halboltokban)

-A hőmérséklet 30-31 fok legyen

Persze a kezelés ideje változhat.Pl:ha az 5-ik nap után is szükség van a gyorsfürdőre, akkor még 3 napig kell ezen kívül a parakill.A kezelést csak akkor kezd el, ha kitakarítottad az aksit.(jó alaposan mert ez a betegség a talajon "kelnek ki" a paraziták és csak utánna keresnek gazdaállatot.Amég ki nem keltek elpusztíthatatlanok ezért mindent jól dörzsölj ki nehogy maradjon.) Aztán ha vége a kezelésnek újra takarítani kell. NE CSAK A BETEG HALAKT, HANEM AZ EGÉSZ AKSIT KEZELD!Amúgy gyorsan terjed és gyakran halálos a halak számára úgyhogy siess, ha megteheted még ma kezdd!Egy éjszaka akár az egész aksi kipusztulását is jelentheti( csak mert az egyik ismerősömnek nem volt kedve aznap megvenni a cuccokat a kezeléshez, másnap már a fél aksi megdöglött a többi meg visszafordíthatatlan lett.

2009. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Megint én vok. Csak annyi, hogy ne felejtsd el kivenni a szenet a szűrőből.
2009. ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A darakor,apró fehér pöttyök megjelenése a hal testén.Amit igen vízmelegítéssel,parakillel lehet kezelni!

Ha a hal testét egy vékony hártyaszerűség,borítja,az inkább valami penészféleségre utal!Most már csak az kellene tudni,melyik illik legjobban,a te haladon látható jelenségre!?

Abban az esetben,ha puffad a hasa,és feltűnően sokat tartózkodik vízfelszín közelében,az már hasvízkórnak nevezik.A lényeg,ha egyik sincs kezelve,akkor a hal elpusztul!

2009. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A képek alapján amit láttam, meg a leírásokból, leginkább arra jutottam hogy halpenész!A többi halnak kutya baja.Olvastam erre több megoldást is.Azt hiszem nem lenne jó az egész aksit kezelni, hanem csak ezt az egyet külön?
2009. ápr. 4. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!