Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig tartsam külön őket?...

Meddig tartsam külön őket? Ugye nem kell elajándékoznom egyiket sem?

Figyelt kérdés

Én vagyok a pillangó törpesügéres srác. Tegnap a hím ramirezi elkezdte megtépni a nőstényt. Ma hajnalban még mindig kergette a hím a nőstényt és a has alatti úszójából is kitépett egy darabot. Ezért még akkor különvettem őket. Most már a nőstény visszanyerte a színét, de a hím elkezdett kifakulni...

Rálát a másik elkülönített akváriumra és a nőstényre, és folyton az üveghez nyomódva úszik. Vajon ikráznak még valaha?


2011. júl. 19. 19:42
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Kellene még 1-2 db, lehetőleg ivarérett nőstény, valamint több bújó.Azt, hogy megoldható e nem tudom, mivel nem írtál semmit az akváriumodról.Valószínűleg abból adódik a probléma, hogy a hím ikrázna, a nőstényben viszont nincs érett ikra.Ha lennének más nőstények is, megoszlana a figyelme és nagyobb eséllyel találna párzóképes nőstényt.A ramik nehezen viselnek bárminemű változást, még a pozitív változásokhoz is szoktatni kell őket, nem veheted csak úgy ki és teheted át egy másik helyre, főleg a felnőtt halakat.Akár el is pusztulhat a hirtelen megváltozott környezetben, főleg ha vízértékek is mások.
2011. júl. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!