Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kútvíz (fúrt) a halaknak?

Kútvíz (fúrt) a halaknak?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam talán jobb lenne mint az állott csapvíz.

Lenne valami előnye vagy hátránya?

Guppiknak lenne.


2011. júl. 19. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahány kútvíz annyi féle..


Erre nem lehet érdemben válaszolni, bár lehet hogy jobb lenne.


Ki kell kisérletezni.

2011. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az az egy biztos, hogy a kútvíz könnyebben algásodik, és kevesebb benne a mész.


4 napos napon hagyott kútvíz már bezöldül, a csapvíz meg...

2011. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha ivóvíz minőségű, az már jó kezdet.

Le kell tesztelni a létező összes dologra. Ph, keménység, nitrát, foszfát, szilikátok, nehézfémek. Főleg tavaszi-őszi mezőgazdasági munkák, gyomirtózás műtrágyázás stb után.

2011. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sima kúrt kutak nem jók, nagyon kemény a vizük és általában szennyezettek is. Ha valami mélységi cucc, az talán jó lehet, de valóban le kell tesztelni keménységre és ph-ra.
2011. júl. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagymamámnak van kútja,messze a várostól egy kicsi faluban lakik,a közelbe nem használnak műtrágyát.

Ők azt isszák,de rég volt bevizsgálva szerintem.

Mindegy,csak azt hittem jobb mint a csapvíz,ami tele van minden szarral,de akkor inkább nem kockáztatok.

köszi!

2011. júl. 20. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
nem értek a halakhoz, nekem lovaim vannak, akiknek a csapvizet hiába teszem oda rá se néz. :):) Kútvízet iszik mindkettő...Aztpedig uyge udjuk h a ló nem iszik koszos vagy szennyezett vizet.:) A csere emg.. Hát ha kútvíz akkor nem mindegy hogy mennyit cseréled?! :D
2011. júl. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem kockáztatás..

1.: leteszteled mindenféle tesztcsíkkal stb de ha esetleg nincsenek ilyen mágiáid(nekem sincsenek) mert igazából nincs is rájuk szükség.. sok minden megállapítható ezek nélkül is.. akkor


2.: kiteszed napra(megnézed mikor változik és milyenné), megkóstolod, megszagolod, stb stb

2011. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!