Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most mit tegyek? (akvárium)

Most mit tegyek? (akvárium)

Figyelt kérdés

az egész úgy kezdődött hogy a barátnőm meg én elhatároztuk hogy halat szeretnénk. rébeszéltük a szüleinket a haltartásr és mindkettőnknek lett egy 10 literes akváriuma. a felszerelése: egy szűrő: [link]

alajzat: 1-2 cm es kavics

1-2 növény (anubias)

(ez az alapfelszerelés...)

aztán elmentünk egy állatkereskedésbe és megkérdeztük hogy milyen halakat tarthatunk 10 literes akváriumba... a kereskedő azt monndta hogy 5 guppy,2-4 molly(black és ilyen sárga), 2 páncélosharcsa, egy anci.... jó eztb elhittük és vettünk mindketten 3 guppit , 2 blck egy 2 sárga mollyt,2 páncélosharcsát és 1-1 ancit.

én 2 hónap elteltével tájöttem hogy ez így nagyon nem jó (mert meghalt az összes hal kívéve a 2 páncélosharcsát)

rábeszéltem anyukámat hogy vegyen nekem egy nagyobbat . vettünk egy 35 litereset. most tartok benne kb 2 éve 5-6 guppit (2 nőstény,3-4 hím) teljesen jól vannak....

a baj az hogy a baátnőm nem akarja elhinni hogy túl pici az az akvárium amiben 6 neont,4 zebradániór,3 párduccsíkot,2 páncélosharcsát,1 plattit tart... növény nincs benne kavics 2 cm vastagon szűrő szétesik és nem működik olyan fényesen(azt monndja nekem hogy minden rendben és hogy teljesen hülyeségnek tartja hogy azt monndák hogy neont 50 liter alatt nem szabad tartaniés azt hogy be akarják vezetni hogy 30 liter alatt nem szabad tartani....)

2 kérdésem van...

1 hogyan beszéljem rá hogy normálisan tartsa a halait???

2 hogyan kezdjem előlrők az akvariszikár?????(EZ FONTOOOOS!!!!!!!)

a válaszokat előre is köszi!


2011. júl. 20. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
szia. nekem is volt régen öt évig halam. tényleg sokminden fontos, ezt jól látod tényleg egy tíz literesbe max pár guppi és talán neon fér el, de mint a zebradánió ami eléggé mozgékony hal ahogy emlékszem, annak kell a tágabb tér. növény is kéne bele, normális hőfok szabályzó meg tisztító. mert különben algásodik nagyon főleg ilyen melegben. nézz utána amúgy a neten, megvan ez is adva hány literre kell jutni optimálisan egy halnak fajtától függően. :P barinőd is olvassa el, a szakértők nem hazudnak. :P
2011. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 foxicom ***** válasza:

Az eladóknak egy szavát se hidd el...

1.Ő úgy tartja a halakat ahogy akarja, ha ő úgy érzi jól magát, hogy szenvednek az állatai, csinálja...

2.Vegyél egy 40-50litereset, bele egy eheim pickup 2010-et,

egy jager 50w-os fűtőt, világítást, tarthatsz benne neont, bettát, garnélát,guppit, dániókat.

2011. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első igazat mond, de csak abban, hogy utána kell olvasni. 10 literbe pár guppi meg neon??? Normális vagy, most komolyan? És neked volt 5 évig halad? Gratulálok...kérdés, hogy hányszor pótoltál utána, mert kidöglöttek...


10 literesben max. pár db RC garnéla tartható, meg csigák...semmi más! 1 db hím bettának is 30 liter tekinthető már normális nagyságnak, de minél nagyobb annál jobb...

[link]

[link]


Itt kéne olvasgatni, valamint akvarista.hu-n elolvasni a főoldalon lévő 5 ebook-ot.

Ezt a barátnődnek is mutasd meg, olvassa el és akkor ha nem hülye, magától is rájön, hogy állatkínzás amit csinál. Te meg ezekből rájössz, hogyan indíts be újból egy normális akváriumot.


Hány éves vagy egyébként, hogy ennyire nem engedik meg a szüleid a nagyobb akváriumot? Egyébként ezt se értem, hogy miért lenne probléma egy nagyobb akvárium, semmivel nem több kiadás havonta egy 54 literes mondjuk, abba meg már normálisan tartható jó pár fajta hal.

2011. júl. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a párkapcsolatoknál kérdezd ezt meg.

Ha te men tudod meggyőzni a saját barátnődet, mi hogyan tudnánk?

Ezt most komolyan kérdezem, szerinted névtelenül az interneten jobban hallgat bárkire?

Az akvarisztikát meg kezd úgy, hogy tanulsz.

Legalább itt [link]

regisztrálás után az 5 ebook-ot olvasd el.

Itt [link] utánna tudsz nézni, milyen halaknak tudsz megfelelő körülményeket biztosítani.

2011. júl. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vaok. nem vagyok szakértő, de láttam már öt literes akváriumba is sok sok guppit szóval van ilyen is. de guppi meg neon tartható egyszerre, nem száz db-ot írtam, hanem párat. na mindegy. Ti jobban értettek hozzá én csak segíteni akartam.
2011. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szóval a barátnőd 6 neont, 4 zebradániót, 3 párduccsíkot, 2 páncélosharcsát és 1 plattit tart 10 literben?


Ehhez kéne minimum 80 liter, úgy hogy kidobod belőle a plattit, de akkor is rosszak a hal mennyiség arányok.



Párduccsík (ha csak őket tartod 60 liter):

[link]


Zebradánióknak kell 80 liter, mert sokat úsznak:

[link]


Plattiknak 100 liter kell, mert nagyobbra nőnek és egyedül nem is szabadna tartani:

[link]


Neonhal minimum 70 literes egy csapatnak (10 hal):

[link]


Páncélos harcsákat is többet kéne tartani együtt, nekik kisebb elég 6db-nak 40 liter ha mást nem tart mellette:

[link]

2011. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!