Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta betegség. Mit és hogyan...

Betta betegség. Mit és hogyan hogy máskor minden okés legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt egy betta halam és tök jól elvolt 1 hónapig amikor a hétvégére elutaztam és anyukámra és húgomra bíztam viszont szegény elpusztult... :'(


Húgom azt mondta hogy először kifakult szegény aztán valami szivacsos fehér cucc nőtt rá. Sajnos én nem láttam és szegényről fotó sem készült már az üres akváriumra tértem haza...:'(


Mi baja lehetett? Tisztított vízben volt. Lehet hogy valami fertőzést kapott el a növénytől amit vettem neki előtte?


Olvastam még hogy le kellene fedni az akvárium tetejét, de most akkor nem fullad meg?

Valamint hogy nem szabad csak száraz kaját adni nekik, akkor minek árulnak bettás külön tápszert?

Levegőztető nem kell nekik. Szűrő viszont kell?


Már egyáltalán nem tudom mi lenne jó máskor, kisgyerekként az egyik barátomnak volt bettája és szegényt tök kicsi helyen is tartották és olyan jól elvolt...


Nem akarok kicsinálni még egy szegény halat, de felelőtlen voltam és vettem még egyet, most itt úszkál, de parázom nehogy baja legyen... :'(

Ő csapvízbe került + olyan folyadékot raktam előtte a vízébe amit az állatkereskedésben mondtak.


Előre is köszönöm a segítséget!


2011. júl. 21. 01:39
 1/8 anonim ***** válasza:

30 literes akvárium szivacsszűrővel, fűtővel, lefedve (azért maradjon légrés), ez az alap. Csak száraz tápot nem ehet, fagyasztott kaják kellenek neki, de a szúnyoglárva nem jó.

Ezen felül heti 30% vízcsere, pihentetett vízzel, előkészítő nem kell.

A bettád sajnos a rossz tartási körülmények miatt pusztult el, ez az egyértelmű jele. Ezzel nem akarlak bántani, tudom, hogy jót akartál, de nem sikerült megfelelően gondozni.

Olvasd el az akvarista.hu főoldalán az e-bookokat, illetve Horn-Zsilinszky: Akvarisztika-t.

2011. júl. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát igen, penészgombák támadták meg a haladat.Gondolom nyomattátok a tápot, nemvolt heti részleges vízcsere, elmaradt a talajtakarítás és ahogy kiveszem a szavaidból szűrés és fedés sem volt.Murr már felvázolta nagy vonalakban a teendőidet én ezt csak megerősíteni tudom és igen a növényeket is fertőtleníteni kell.A betták szeretik a dús növényzetet, de szabad úszóteret is biztosítani kell, ajánlanám, hogy úszó és lebegő növényeket is vásárolj.A víz hőfoka 26-28 fok között legyen.Az enyém a táp mellett zsírtalanított, kiáztatott ( 1óra )és fagyasztás után sajtreszelővel lereszelt szívet, májat, kapott ( pulyka, csirke, borjú, stb).Heti 2 alkalommal táp,2 alkalommal szív,máj, 2 alkalommal fagyasztott vizbolha, vagy sórák,1 koplalónap.Természetesen mást is kaphat, csak a változatosságra ügyelj és érdemes betartani a koplalónapot is, amíg nincs kellő gyakorlatod.Sok sikert és olvasd az ajánlott irodalmat.
2011. júl. 21. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! És azt is hogy nem hordtatok le egyből... elég vacakul érzem magam hogy ennyire buta voltam... RIP Brad...:'(


Már néztem nagyobb akváriumokat full felszereléssel vaterán, szóval Tony új helyet kap :)

54 literbe mehetne már más is mellé?

Vörös neont olvastam még itt az oldalon.


ui.: az amúgy h a pcsbe lehet hogy a boltban abban a kicsi üvegben nem pusztulnak el????

2011. júl. 21. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:
A kicsi üvegekben csak néhány napig vannak. Pusztul belőlük bőven, hidd el, csak azt nem látod (szerencsés esetben). Amúgy meg lecserélik rajtuk naponta a vizet. Állatkínzás, de kibírják valameddig.
2011. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bemutatom Anthony, becézve Tony új lakhelyét előreláthatólag hétfőtől:


[link]


Fontos: ajándék dvd-vel az akvárium berendezésével és a hal tartással kapcsolatos :D:D


Jót vettem, ugye?

2011. júl. 22. 00:23
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Igen, úgy tűnik, hogy ez tökéletes lesz.
2011. júl. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most hozta meg a futar az akvariumot! Koszonok minden segitseget, termeszetesen mentek a zold kezek!
2011. júl. 28. 11:26
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kérdezted a társhalakat, tulajdon kép a betta csak a fajtársaira jelenthet veszélyt, rájuk is főleg a szűk helyeken.Egy csapat rajhallal, jól tartható, így a vörös neonokkal is.Választás előtt vedd figyelembe a kiszemelt halak igényeit és ügyelj a db-számra is, 50 literbe nem tehetsz sokat.Ha nagyobb rajt szeretnél, akkor a törpe halak között keresgélj.Én első sorban az azonos földrészről származó halakat ajánlanám, legalább is én úgy gondolom, hogy jobban illenek egymás mellé a közel azonos helyről származó fajok.Természetesen élettani szempontból tök mindegy, ott csak az számít, hogy közel azonos igényűek legyenek és ne okozzanak túl nagy stresszt a másikaknak.Tehát még egyszer,Kell egy szűrő,fűtés, világítás, üvegtető ujjnyi réssel,strapabíró növényzet pl jávai moha,anobias,vízen úszó növények is,bújok pl szikla, gyökér,kókusz, bambusz, stb. 1-2 hetente 20-30% vízcsere,azonos hőfokú klórtalanított, vagy állott vízzel, talajporszívózás, szűrőmosás, ( a szűrőt mindig a levett akváriumvízben mosd, elég párszor kinyomni a szivacsot és ne mosd tisztára ).Etess változatosan a fent leírtak alapján.Na és persze az olvasásról se feledkezz meg, talán ez a legfontosabb.Sok sikert jó halazást.
2011. júl. 29. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!