Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 220 literben lehet diszkoszhal...

220 literben lehet diszkoszhalat tartani?

Figyelt kérdés
Olvastam egy oldalon, hogy amíg kicsik akkor 5-6 darab elfér 200 literben. Lehet hülyeség volt egy kicsit, de nem tudom.
2011. júl. 21. 03:29
 1/8 anonim ***** válasza:

itt ezt írják:


Ha megfelelően gondozzuk, és szerencsések vagyunk, akár tíz évig is együtt élhetünk velük. Amennyiben megengedheted magadnak, a diszkoszhal tartása 6-8 fős csoportban ajánlott. Egy ilyen csoportban egy-két tenyészpárra is szert tehetsz.


Az akvárium legyen minimum 200 literes, víze 5-6 nk °-os. A víz hőmérséklete 24-26 °C között legyen, ezt ívatáskor emeljük fel 28 °C körülre, a víz keménységét csökkentsük! A többi halat helyezzük át másik medencébe, a megszokott minőségű és hőmérsékletű vízbe! Ha nagyobb tenyészetet tartasz, a víz hőmérséklete alapállapotban 28-30 °C körül legyen.


e szerint lehet 220 literben:)

2011. júl. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Salx Narval ***** válasza:
Határeset, de igazán szép diszkoszokat nem lehet nevelni ekkora akváriumban. Ezek a halak 18-20cm nagyságúra nőnek, 200literben, egy pár tartható egy csapat rajhallal.Viszont ők is rajban érzik jól magukat, legalább 6-8 db kellene belőlük, ehhez viszont már 4-500literes akvárium kell.300literben 5db-ot tartottam, de már itt sem nőttek 15cm nél nagyobbra.Egy ismerősöm diszkoszai 10-12 cm nagyságúak, ő 200literben tartja őket ( 8 db ).Teljesen egészséges kb 5 éves halak, de hát törpék maradtak, a legjobb táplálás mellett is.Diszkoszos körökben ezt úgy nevezik, hogy bonsai halakat nevel.Amíg kicsik természetesen jól elférnek 220 literben, akár százan is.:D 5-6 db 10cm halnak is megfelel, de ha szép kifejlett példányokat akarunk akkor 4-500 literben gondolkodjunk a 220 literes pedig jó szaporítómedencének.
2011. júl. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát amíg kicsik, addig jóval nagyobb halak ivadékai is tarthatók 200 literben, dehát megnőnek... legalábbis úgy a normális, ha megnőnek.

Diszkoszozni 500 litertől érdemes elkezdeni, alapos felkészülés után. Felkészülés alatt szakirodalmat, és egy roppant jelentős anyagi hátteret értek. :)

Ha bele akarsz vágni, itt rengeteg hasznos infót találsz:

[link]

2011. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát, hogy ha én vennék 5db diszkoszhalat akkor hány cm-ig tarthatnám őket?
2011. júl. 21. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Kb. 10 cm-ig.

De jobban szeretnek nagyobb csapatban lenni, 7-8 cm-esekből lehetne 8 db.

Csak a növekedésük ütemét kell nézni, mert kis helyen lassan visszamaradottak lesznek. Ha lassulni látszanak a fejlődésben, annak a jele, hogy kinőtték a helyet.

2011. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom de nekem ez tetszik:

[link]


55 gallon, elvileg 208 literes

[link]


itt van gallon to liter converter

[link]

2011. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. hable: az 55gallonosban is kicsik vannak, úgy látom.
2011. júl. 24. 01:25
 8/8 anonim ***** válasza:
ja lehet, én nem tudom megállapítani, nem ismerem a diszkoszhalakat
2011. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!