Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kinek van igaza? Aranyhal és...

Kinek van igaza? Aranyhal és vitorláshal

Figyelt kérdés

Mikor megvettem az akváriumomat, alaposan utána olvastam, hogy melyik hal melyikkel rakható egy akváriumba. Az akvarista.hu oldalról letöltöttem egy ebookot, amiben van egy táblázat. Leginkább ezt vettem figyelembe, amikor az aranyhal és vitorláshal mellett döntöttem.

[link]

E szerint a két fajtát lehet közös akváriumba rakni. Már 10hónapja együtt úszkál 4 aranyhal és 2 vitorláshal, eddig nem bántották egymást.

Ma voltam egy akvarista boltban, mert alma csigát szerettem volna venni. Az eladó megkérdezte milyen halaim vannak, és miután válaszoltam, szinte magából kifordulva őrjöngött, hogy ez a két fajta nem tartható együtt és előbb-utóbb kinyírják egymást... és legszívesebben ki sem szolgálna, mert nagyon felelőtlen haltartó vagyok és ki tudja mit fogok a csigákkal is csinálni... (itt azért kíváncsi lettem, hogy mégis mire gondolhat). Hirtelen szóhoz sem jutottam, teljesen megsemmisültem. Végül fizettem és a csigáimmal együtt eljöttem. De még mindig foglalkoztat a kérdés, hogy kinek van igaza? Neki vagy nekem?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 21. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
nekem.
2011. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 foxicom ***** válasza:

Természetesen neki!

Mert: 1 csipkedik egymást 2 a viz hőmérséklete más 3 a vitorlás igényel növényeket de az aranyhal megeszik szinte minden növényt

2011. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Régen volt akváriumom, volt aranyhal és vitorlás is, és a vitorlás csipkedte az aranyhalat. De ez csak az én tapasztalatom, ha nálad minden rendben velük, ne foglalkozz vele.
2011. júl. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Neki.

Ez a kép hülyeség. Az aranyhalat még a saját csoportjához se sorolnám, hideg vizi hal, hogy jön ez a trópusiakhoz?!

2011. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Most az eladónak volt igaza.
2011. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gfero ***** válasza:
ez egyik legfontosabb dolog az aranyhal hideg vizű hal míg a vitorlás a min. 26fokot igényel.egyáltalán nem összeillő párosítás.
2011. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
FIGYELJETEK MÁR!!!ez a példa is azt mondja hogy akármennyire is XXI. században élünk de internetről nem lehet tanulni.tudom hogy nektek már nagyon nehéz de próbáljatok megfogni egy könyvet kinyitni és elolvasni!és gondolom hogy csak egy kicsi akváriumba vannak és nem 200-300L akváriumba amibe valók(külön külön) .ugye igazam van.(nem akarlak megsérteni tényleg)de az aki internetről tanul akvarisztikát abból nem akvarista hanem csak egy közönséges állatkínzó lesz.persze mindenki hibázik ez csak egy kezdő hiba
2011. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
100%
Melyik ez a bolt? Egyetlen bolttal találkoztam eddig életemben, ahol az eladó egyáltalán megmondta a vevőnek, hogy hülyeséget csinál. Általában fapofával rábeszélik a szerencsétlen vevőt az összes baromságra. Lehet hogy te most felháborodtál, de legalább valaki az állatok érdekeit is nézte. Dicséretes, hogy igyekeztél utána nézni a dolgoknak,és kezdőként mindenki téved néha. Ha most igyekszel helyretenni a hibádat, mondjuk az egyik halfaj elajándékozásával, akkor a világ megint jobb lett egy picivel.
2011. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az Afrika, Ázsia és Amerika tavaiban őshonos halakat fűtött akváriumban, állandó hőmérsékleten, 21-27fok között kell tartani. A vitorlás az egy Dél-Amerikai melegvizi sügér, akinek optimálisan egy állandó 24-26 fokra van szüksége.



Kelet-Ázsia és Európa patakjaiban ill. folyóiban őshonos fajok mind hidegviziek. A hidegvizi akváriumhoz nincs szükség fűtőre, a hőmérsékletet nyáron figyelni kell, mert a víz melegedésével az oxigén tartalom csökken, ami befolyásolja a halak állapotát. Az aranyhal egy hidegvizi hal, aki Kínából származik, nagyon tiszta vízre van szüksége, ezért nagy akváriumba kell tenni, jó szűréssel, és csak keveset szabad tartani belőle.

Aranyhalból létezik több féle, de az igényeik, hasonlóak:

Közönséges aranyhal: 0-20 fokig

Tarka aranyhal: 0-20 fokig

Üstökösfarkú: 8-20 fokig

Legyezőfarkú: 8-20fokig

Fátyolfarkú: 0-20 fokig

Fekete teleszkópszemű: 8-20fokig

Gombafejű: 8-20 fokig

Oroszlánfejű: 8-22 fokig

Égrenéző aranyhal: 8-22 fokig


Lehet, hogy a számok nem pontosak, de megközelítőleg így néz ki a dolog, hogy a kettő nem tartható együtt, mert látod, pont ütközik a hideg és a melegvizi közt a határ. Így valamelyik biztos hogy rosszul fogja érezni magát, ha egy akváriumban vannak. És nem azért, mert bántják egymást, vagy ilyesmi :/

2011. júl. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nem háborodtam fel azon, hogy nem nekem van igazam, hiszen éppen azért kérdeztem meg, mert nem tudtam és jót akarok a halaimnak.

200 literes az akvárium, a mérettel nincs gond. :-) Igyekszem gazdát találni a két vitorlásnak, mielőtt még egymásnak esnek az aranyhalakkal.

2011. júl. 22. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!