Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Áramszünet lesz! Mit csináljak?

Áramszünet lesz! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma dobták be a papírt, hogy 15-én reggel 8tól du. 4ig nem lesz áram...viszont nekem van egy 35 literes akváriumom nano halakkal és sok növénnyel. A levegőztetést is a szűrő végzi, de nem is ez lenne a baj, mert az oxigénbeoldást meg lehet oldani másképp is, de mi lesz a hasznos baktériumokkal? Nem bírnak ki egy egész napot! Mennyi időt bírnak ki, míg el nem pusztulnak? Esetleg azt tudom megcsinálni, hogy a szűrőmet elviszem páromhoz, ő 10 perc kocsiútra lakik, szóval 15 percet kellene kb. kibírnia a szűrőmnek és a baktériumoknak, míg egy vödörben átviszem és ott járatom a vödörben addig, míg nem lesz itthon ismét áram. Kibírják addig? :( nem szeretném, hogy felboruljon az egyensúly, páromnak van egy szünetementese, de azt nem tudom elkérni, mert ő meg nem lesz otthon pont abban a hétben, és ha neki véletlenül nincs áram és elviszem a szünetmentesét, akkor a 300 literes akváriumhoz nem lesz se külső szűrője, se semmije, ami nagyobb probléma mint nálam ez a kicsi szűrő. Mit tudok tenni most? Ha valakinek van jó ötlete szívesen várom!
2011. júl. 21. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%

Nem tudom pont milyen típusú halak, e ha megyfogyeled rengeteg halat csak úgy betetesznek egy vizes zacskóba, és semmi bajuk nem lesz.

Nekük is ilyen az akváriumunk, de csak hébe-hóba kapcsoljuk be, de nincs semmi baja a halaknak.

Eleve a halak nem szűrővel ellátott vízben élnek.

Sőt barátnőméknél olyan az akvárium hogy 9 óra után automatikusan kikapcsol, reggel 7kor be, és az egész éjszaka nem megy, mégis élnek és virulnak.

2011. júl. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Semmit.Nem lesz bajuk, ne parázz... -.-
2011. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A hasznos baktériumok végzik a melléktermékek és ebből származó méreganyagok lebontását, szóval ha nincsenek (márpedig nálatok és barátnődnél sincs, mert kikapcsolgatjátok a szűrőt), akkor a saját melléktermékükben úszkálnak a halaitok...csoda hogy még élnek, nem igazán szokták ezt bírni a halak...


Egyébként nekem Pseudomugil gertrudae-k és törpe szívóharcsák vannak, amikkel inkább nem játszadoznék, páromnak meg Malawi-tavi sügérek vannak.

2011. júl. 21. 17:08
 4/18 tetro ***** válasza:
8 órát nem bírnak ki a halaid áram nélkül? akkor vegyél egy szünetmentesítőt, vagy egy aggregátort.
2011. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ha elolvasnád a kérdést nem a halakról van szó...hanem a szűrőben lévő lebontó baktériumokról!! Szünetmentest meg aggregátort (szobába??) nem fogok ennyi miatt venni...nem olcsó mulatság...


Leginkább Murr, Platypus, Gfero, Frontosa, Hable válaszait várom, aki nem ért hozzá meg csak baromságokat tud írni, inkább ne is írjon!!

2011. júl. 21. 17:14
 6/18 Dioxyde ***** válasza:
100%
Az elsőnek csak annyit ,hogy a természetben nem 50 literes akváriumban élnek a halak.A szűrőnek egész nap kell menni,nincs olyan ,hogy este kihúzom mert nem tudok aludni tőle stb...Amúgy szerintem ha reggel 8-tól délután 4-ig nincs áram attól nem lesz baja semminek.
2011. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 gfero ***** válasza:
100%
hát azt tudnád csinálni hogy fele vizet leszívod az akváriumból és a szűrővel együtt elviszed egy vödörbe pl.valakihez akinél van áram és járatod ameddig nálatok megadják az áramot így nem pusztulnak el a baktériumok.miután megadták az áramot visszacseréled a vizet.addig készíts elő pihentetett vizet hogy a leszívott helyet tudjál mást tenni.egy kicsit maceráns de ennél jobbat nem tudok.
2011. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
az útólsó jó ötletnek tűnik.
2011. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

első. "a halak eleve nem szűrővel vízbe voltak"ahol élnek folyók ,tavak.

FOLYÓ:másodpercenként több liter friss víz ömlik le a hegyekből stb.

TAVAK:annyi lebontó baktérium és hasznos baktérium alakult ki az idő alatt ami megszűri a vizet+az esővíz.


az akvarisztikában az a lényeg hogy a halaknak mindig friss vizet tudjunk biztosítani

2011. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van egy szünetmentesem, kölcsön tudom adni, Pesten a VI. kerben lakom, de ez legalább 15 kilós dög, de be kell közötgetni, mert nem olyan egyszerű.


Input: 1db sima számítógép tápkábel ezzel adod neki az áramot, az még nem problem.


Output: Battery back up 4db kimenete van, ez pont a tápkábel ellentettje, szóval nem apa, hanem anya dugalyt kell csatlakoztatni hozzá, de ehhez nincs kábelem (egy olyan kábel kéne hozzá, mint a régi monitoroknak volt a tápkábelük és azt levágni és összekötni egy hosszabbítóval, ez csak így lenne használható).


Szóval bonyolult.


Lehet egyszerűbb, ha elviszed párodhoz vödörben a szűrőt.

2011. júl. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!