Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A nőstény betta oldalán a...

A nőstény betta oldalán a függőleges csíkozás mikor jelenik meg? Amikor az ikrák beérnek, ezzel jelezve környezetének, hogy kész a szaporodásra, vagy csak az ívás közben jelennek meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
egyik se ...akkor jelenik meg ha 1 hím közelébe kerül és a hím udvarolva közeledik felé,ekkor meg lehet állapítani hogy kész-e az ívásra...ha csíkos akkor kész ha nem jöttek létre csíkok akkor nincs még kész és ne rakd őket egybe!!!!Pasztel és egyéb világos színű nőstényeknél úgy se fogod látni a függőleges csíkosodást!!!!
2011. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem.... egy befőttes üvegbe tettem a nőstény bettámat és így behelyeztem a hím akváriumába. a hím nagyon teszi magát, folyton ott villog a befőttes üveg előtt és a nőstényről sem mondhatom el azt hogy teljesen elutasítja a hímviselkedését... de a nősténynek világos barna a színe... ilyenkor mi a teendő... azt mondod ennél nem is látom majd a függőleges csíkozást?
2011. júl. 22. 19:12
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ha barna akkor elvileg kéne...én csak azt mondtam hogy vannak világosabb egyedek is mint pl:egészen fehér,rózsaszín,vagy átlátszó meg minden féle...nekem is van 1 rózsaszín nőstényem és az azon még soha se láttam a csíkokat....de persze van nekem is kék piros sárgás meg barna nőstényem is!!!
2011. júl. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát nem barna csak valahogy ahhoz van közel első ránézésre :D

inkább most hogy így jobban nézegetem, a háta szürke és amúgy meg olyan fehéres csak ugye rajta van a hosszanti csíkozás ami mutatja hogy nőstény... de például a hosszanti csíkok közt fehér...ja.... a hím meg most csinálja a habfészket hm.. nem tudom mi legyen... a hím odamegy a befőttesüveghez és kopoltyúit uszonyait kifeszíti aztán megy vissza csinálni a fészket és ezt így váltogatja

2011. júl. 22. 20:19
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

tehát ha a két kép közül kéne választanom, akkor az első... ilyesmi, csak nem ennyire fehér, egy árnyalattal sötétebb

2011. júl. 22. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

értem...hát mióta van a nőstény az üvegben?.....mert elég neki 2-3 nap,amíg a hím megépíti a fészket! ha teljesen késznek tűnik(nem szakadozott meg reggelre nem tűnik el a fele,és legalább két rétegű)akkor kiengedheted a nőstényt...tegyél be sok növényt meg búvóhelyt is a nősténynek!...a hím elkezdi kergetni a nőstény vagy jobbik esetben a fészek alá csalogatja és megtermékenyíti az ikrákat!ha kész az ikrázás akkor vedd ki a nőstény és akkor vedd ki a hímet a már azt látod hogy a kis átlátszó halak tudnak úszni,mert addig a hím vigyáz rájuk!...amúgy én soha nem raktam befőttes üvegbe a nőstényt,mert a hím mindig köré építette a fészket és ahogy hozzáértek szétesik az egész .Én ilyen kis átlátszó vastag cső izébe raktam és akkor egyszerűen meg tudtam oldani a problémát!...SOK SZERENCSÉT HOZZÁ HA SZAPORÍTANI AKAROD!

ja és még 2 kérdés: 1) milyen színű a hím

2) hová építi a fészket...pl: víz tetejére,valami tárgy,levél alá,mint hungarocell vagy ilyesmi..vagy neked is is a befőttes üveg körül???

2011. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát én már nagyon sokat olvastam utána ezeknek a dolgoknak, és mindent tudok onnantól hogy ívik...:D de a lényeg kimaradt... tenyésztek én már kék gurámikat is de azokkal sincs sok gond... egybe teszem, majd ha akar leívik, csak utána ki kell venni a nőstényt, meg majd a hímet is.... a bettánál meg pont ez a nehéz ugye, hogy mikor lehet összetenni.... na mindegy.... majd megtanulom... a kérdéseidre a válasz : a hím vérvörös színű és tele van téve az akvárium teteje lebegő növények, és egy tenyérnyi levél alá építi a fészket.
2011. júl. 23. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!