Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Édesvizi kagylókról mit...

Édesvizi kagylókról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Mennyire körülményes akváriumban tartani?

Mit eszik?

Milyen aljzat kell neki?

Milyen fajták vannak?

Linkek?


2011. júl. 23. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
büdösek, posványszagú mind.
2011. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én inkább rákokat tartanék.
2011. júl. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én sem akarok tartani, csak érdekességképp kérdezem.

Olvastam egysmást de nem sok infó van róluk, és kíváncsi lennék mások mint mondanak, hogyan tartották, ha tartották.

2011. júl. 23. 12:52
 4/7 Platypus ***** válasza:

Nem érdemes őket akváriumban tartani. Lágy aljzat kell nekik, a nagyszemű homok jó. Ebbe befúrják magukat, és jó ha pár mm kilátszik az állatból a szája körül. Külön etetni kell őket, mert egy tiszta akváriumban éhen halnak. Valami feloldott kaját, pl. spirulinát kell fecskendezni minden nap a szájuk környékére. Enélkül éhen halnak, ami akár hónapokig is eltart.

Ha érdekel, adok neked két ázsiai aranykagylót( Corbicula fluminea). Már ha még élnek, mert azt se tudom, hol vannak az akváriumban.

2011. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előre szólok, nem vagyok nagy szakértő!

2 fajtát ismerek, ami a leggyakoribb. Az egyik az amúri, ez azért nem jó, mert hatalmasra megnő, és olyan ereje van, hogy ha úgy mozdul, összetörheti az akváriumot.

A másik a vándor, ami fel szokott tapadni mindenhova.

Ennek a méretével nincs gond, viszont úgy szaporodik, hogy megöli a halakat. A lárvája parazita módjára rátapad a halakra, belőlük táplálkozik!

Ami mindkettőre vonatkozik, hogy növényből csak odakötözős anubias féléket lehet tartani mellettül, az aljzatban semmi nincs biztonságban.

Viszonylag nagy köveket is simán arrébb tolnak.

2011. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 24. 12:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves egyes! Nem feltétlenül büdösek. Tiszta vízhez kell őket szoktatni, külön etetni és máris nem büdik ;)

Amúgy sórák és Amano garnéla kicsinyeinek való eleség tökéletes nekik, nem kell a szájukhoz adni, egyszerűen beleszórni a vízbe. ;)

RL

2016. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!