Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrőakvárium? Hogyan?

Foxicom kérdése:

Szűrőakvárium? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék az 50literes ramis medencémhez egy 10literes szűrőakváriumiot csinálni.

De hogyan? Bármilyen tippnek örülnék....


2011. júl. 23. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Akinek vannak halai, az tudja, hogy folyamatos vízszűrés nélkül egyetlen akvárium sem működhet hosszútávon. A vízszűrőkészülék ugyanis visszatartja mindazokat a lebegőanyagokat, amelyek a vizet zavarosítják, szennyezik. Ez főleg azokra az anyagokra értendő, amelyeket a halak az anyagcseréjük során kibocsátanak magukból, illetve az elpusztult növényi részeket. Készítsünk hát egy szűrőt a halaink számára!

Lássuk, hogyan készíthetünk olcsó vízszűrőt az akváriumunkba:

Hozzávalók:

1 db pille palack

olló

villa

1db túlfolyócső

50 - 60 cm gumicső

kavics

szűrőfilter


A műanyag üveg tetszőleges méretű lehet (különböző méretű víztisztítót készíthetünk, az akváriumunk nagyságától függ) A legelső feladat, hogy elfogyasszuk az üveg értékes tartalmát: Lassan öntsük a kólát a jégre és igyuk meg. Amint a palack kiürült, alkalmas lesz a vadiúj funkciójára.


Vízszűrő készítés lépésről - lépésre:

Vágjuk le az üveg felső harmadát, majd forrósítsunk fel egy villát és a levágott rész körül készítsünk lyukakat a villával, legalább három sorban egymás alá.

Ezután a levágott és kilyukasztgatott tetőt nyomjuk bele az üvegbe, egész az aljáig. (nyakával felfelé)

Az üveg nyakába dugjunk bele egy túlfolyócsövet, ami legalább 4 cm-el hosszabb, mint az üveg hossza (ilyen cső kapható bármelyik csővezetékeket értékesítő boltban, Brico, OBI, stb)

Ebbe a túlfolyócsőbe bele kell helyezni a levegőztető gumicsövet, egészen az aljáig. Ezután egy szivaccsal kell rögzíteni a csövet, a túlfolyócső nyakánál, hogy az ne csússzon ki. Ha ez is megvan, öntsünk az üvegbe aprókavicsot, faszenet, bármit ami szűrő funkciót lát el. A lényeg, hogy töltsünk bele annyit, hogy az üveg kétharmadáig érjen. A beöntött kavicsokat el kell oszlatni az üvegben, hogy mindenhová jusson.

A kavicsok tetejére műszálas tömítőanyagot kell tenni, hogy lezárja a kavicsokat. (Ez lesz a szűrőfilter)

Ha ez megvan, akkor az új szűrőnk elkészült, már csak be kell helyezni az akváriumunkba!



A házi víztisztító működése:

A vízben levő buborékok felemelkednek a szűrő belsejében, ezáltal a víz a szűrőbe jut, ami megtisztítja azt, majd a levegőztető csövön át a tiszta víz visszajut az akváriumba. A házi készítésű vízszűrőnket a levegőbuborékok tartják mozgásban.



Lássuk filmen is, hogyan készül a víztisztító:



http://www.youtube.com/watch?v=rj1Glx5anfM&feature=player_em..

2011. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem belsőszűrő! Szűrőakvárium!!!
2011. júl. 23. 20:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és a szűrőakváriumon belül is alsópolcosra gondoltam!
2011. júl. 23. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha alsópolcost akarsz, akkor beraksz egy U alakú csövet, és indításkor megszívod a vizet (mint mikor porszívózol) és lent van a vödör, ugyanaz. Csak az alsó vödörbe raksz egy vízpumpát, ami meg nyomja fel a vizet a felső akviba (250 L/órásat mondjuk).


De ha a felső akvit megfúrod a felső egyharmadban valahol és a csövet onnan vezeted le, úgy könnyebb, indításkor nem kell szívkodni, mert azon bizti, h lefolyik a víz, kivéve ha odamegy egy hal és elzárja a lukat.

2011. júl. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyszerűbb pl ez a fajta, de itt az akvi mellett van a szűrő tartály, legyen az vödör, akvárium, vagy egy műanyag edény, végülis teljesen mindegy:

[link]


Ez csak annyiból jobb mint az alsópolcos, hogy itt akkor sem folyhat ki a víz, ha leáll a pumpa, ha áramszünet van, szóval sehogy nem fog ázni a lakás.


Persze az alsó polcost is meg lehet csinálni jól, csak nem bizti, h 10 literest kell alátenni, hanem akkorát, hogy semmilyen körülmény közt ne follyon túl a víz, szóval ezt le kell tesztelni, h leállítod a pumpát, és akkor mi történik, mert bármikor lehet egy áramszünet. Vágod.


A tartályba meg rakhatsz siporaxot, perlonvattát, lávakövet. Ezeket a szűrőanyagokat szokták rakni a gyári külsőszűrőkbe is.


Ha meg betegség volt az akváriumban, akkor aktív szenet is rakhatsz bele, csak ez utóbbi a növénytápot is kiszűri a vízből, de kristálytiszta vizet csinál.

2011. júl. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!