Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hím Betta mellé miket lehet...

Csizmi kérdése:

Hím Betta mellé miket lehet tenni? (60 literes az akváriumom van)

Figyelt kérdés
Még nincs meg de nagyon szeretnék.
2011. júl. 23. 22:59
 1/10 anonim válasza:
13%
neonhalak, algaevők, sepregető rák... stb. de segítenek az üzletben
2011. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
hülyeség, hogy az üzletben segítenek..még egy cápát is rád sóznak, ha hülye vagy hozzá. betta mellé jó pl vörös neon.
2011. júl. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe a méretbe főként csak kis testű rajhalakat lehetne tenni, 1-2 fajtát. A területvédő, és a fátyolos úszonyúakat kerülni kell, mert a Betta összetévesztheti egy fajtársával.

A felső rétegbe Dániók, Baltahasú lazacok, középre, minden szintre: pontylazacok, törperazborák,

aljzat lakónak páncélos harcsák, kis testű, törpe méretű Botia félék (leopárd csík) illenek.

Ezeknél a 3-4 cm-es halaknál jó számítás az 1 cm hal/1 liter víz arány, így ki tudod számolni, mennyit rakhatsz bele. Rajhalaknál a db szám pedig minimum 6-8 legyen.

A díszhal.info-n tudsz konkrétan válogatni ízlés szerint, és hogy miknek tudsz jó feltételeket biztosítani. Egyéb igények is le vannak írva.

Ha még nincs meg az akvi, akkor gondolom 54 liter lesz, így számolj.

2011. júl. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat.Amúgy az aksi 63 literes.
2011. júl. 24. 09:52
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Én nem raknék semmit a betta mellé. Nekem az összes halamat kiírtotta! :( Pedig jó nagy akvárium volt.
2011. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én akármien élőlényt raktam mellé, ő mindegyiket kipusztította. pedig olyan állatok voltak benne, akiket a halas mondta, hogy nyugottan belerakhatom.
2011. júl. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne tegyél olyat, amik hajlamosak az úszócsipkedésre: pl. szumi. Ezek meg is ölik a bettát. Sügereket se tegyél mellé, azok is megölik. Minden más apró termetű hal: elevenszülők, szabadon ikrázó dél-amerikai rajhalak, kisebb gurámik, harcsák.
2011. júl. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vörös neon, cory-k (páncélos harcsa), ottocilius (nagyon jó algaevő), endler guppi, tetrák, akváriumi lazacfajok.
2011. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy-két válaszon nevetnem kell.Én nem tudom elképzelni,hogy egy betta az egész akvárium élővilágát kiírtsa.Én amióta halakkal foglalkozom,mindíg volt bettám.Tartottam neonokkal,plattikkal,díszmárnákkal,tetrákkal,törpe harcsákkal,ancival,guppikkal stb.Soha semmi baj nem volt.Nem attól kell tartanod,hogy a bettád nekiáll gyilkolászni,hanem arra figyelj,hogy őt ne piszkálják.Nekem fekete tetrával előfordult.Nem azért harcoshal mert egész nap harcol,csak saját fajtársával szemben agresszív.Ezért nem szabad két hímet együtt tartani.Most jelenleg olyan hím bettám van,ami a red cherry garnélákat eltűri maga mellett.Igaz két napig próbálta elkapni őket sikertelenül,de most már abszolut nem foglalkozik velük,pedíg a garnélák ne bújnak el.A bettával én úgy vagyok,ha nem tarthatnék,nem kellene akvárium.Ő a kedvenc.
2011. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a fálaszokat,de ma lett halam az akváriumba.És minden rendben van a Betta sem bántott senkit és őt sem bántotta senki.
2011. júl. 27. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!