Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha mangrove fát vagy szőlő...

Ha mangrove fát vagy szőlő gyökeret, amiket lehet kapni dekorációként boltokban, azok sokáig megmaradnak, vagy egy idő után elrohadnak vagy "megromlanak"?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy egy idő után, de az több év is lehet,bár nem valószínű. szóval ilyennel nem kell foglalkoznod
2011. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy mangrove. Először vöröses volt, aztán a színe kifakult és barna lett, de azóta semmi változás.


Vasfáim közt vannak régebbiek is, 5-6 évesek.


Sima gyümölcsfa ágam volt hogy megpuhult és lejött a kérge, de utána kéreg nélkül már jobban bírta 2 évig biztos, szóval az nem olyan túl régi.


Szőlő gyökerem sosem volt, azzal nem tudom mi a helyzet.


Kifőzni nem szoktam a fákat, mert sztem az rontana a szerkezetükön. Én csak lemosom és hát vagy egy vödörbe áztatom míg le nem merül (kb 2 hétig), vagy egyből az akváriumba bedobom és kész. Volt mikor el is ástam kicsit a kavicsba, hogy lent maradjon, vagy volt mikor lesúlyoztam egy nagyobb kővel és egy hónap mulva levettem róla, akkor már nem repült fel.


Szoktak olyat, hogy csersavba mártják a fákat, hogy tartósabbak legyenek, de én azt sem tudom hogy csersavat hol lehet venni. Meg szeritnem ha utána kiázik belőle a csersav, akkor biztos jobban barnítja a vizet, és pl én azt nem szertném. Persze nem tudom, csak gondolom hogy jobban barnít utána.

2011. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokáig megmaradnak és rendkívül tartósak.De nekem ismerősöm mesélte hogy a harcsái a nevelő akváriumban a vasfát szabályosan megették.5-6 év alatt majdnem semmi sem maradt belőle.
2011. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Nekem szőlőgyökereim vannak, kb 25-28 évesek, azt hiszem már túlélnek.:D Volt szőlőtőkém is, az is jól bírta, az ág kb 2-3 évet bírt,a bambuszt 2 évente cserélni kellett.Mást nem próbáltam még, de egy szép mangrovét még bevállalnék, csak sokallom az árát.:D
2011. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2011. júl. 26. 10:10
 6/8 gfero ***** válasza:
vegyél csersavat és abba áztasd bele a szőlőtőkét,gyümölcsfa gyökeret vagy ágat még az akácfa gyökér is szép így sokkal tartósabb lesz.a gyógyszertárban lehet venni.
2011. júl. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De amit akvás boltban lehet kapni gyökereket már kezelték nem?
2011. júl. 26. 22:18
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, hogy azokkal bármit is csináltak volna, legfeljebb lesikálták őket, viszont szárítani már nem kell.Én is csersavporos vízben áztattam a szőlőgyökereimet.
2011. júl. 27. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!