Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől függ hogy a születendő...

Mitől függ hogy a születendő guppi fiú lesz e vagy lány?

Figyelt kérdés
NEkem sorra szinte csak fiú guppik születnek..10ből 8 fiú.. :S
2011. júl. 26. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet tudni... Nekem általában több lány születik, mint fiú :)
2011. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de szerencsés vagy.... Nekem a fiúk vannak többen. és nem tudok lassan mit csinálni velük, mert ha több fiú mint lány van az aksikan végzetes lesz a lányok számára az űzés miatt. :S
2011. júl. 26. 09:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk az igaz :S

De ha esetleg nincs szükséged rájuk, nem tudod elajándékozni őket??

Még tavaly nekem is olyan túlzsúfoltság lett az akváriumban, hogy kénytelen voltam állatkereskedésbe vinni egy pár darabot... Úgy sajnáltam őket :'(

2011. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jaja.. de már így is rengeteget elajándékoztam. csak mostmár akkor lányt kell vennem az akváriumba.. mert sok a fiú még akkor is lány meg alig van...
2011. júl. 26. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A halaknál is érvényes, hogy X vagy Y kromoszómájú hímivarsejt termékenyíti meg azt a petesejtet. Az tartalmazza azt az információt, hogy a majdani kishal milyen nemű lesz. Ez emlősöknél, beleértve az embert is, úgy van, hogy ha X-et kap a hímivarsejttel, akkor nőstény lesz az utód, ha Y-t akkor meg hím.

Érdekes módon a madarak esetében pont fordítva van, az Y a nőstény és az X a hím, ne kérdezzétek, hogy miért.

Nem tudom, hogy halaknál hogyan van ez.

2011. júl. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Falun ***** válasza:

Gregor Mendelt kellene megkérdezni.

ha komolyan érdekel a téma akkor olvas utána.


de az előttem író a lényeget leírta.

2011. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van olyan fajta hal, aminél ez hőmérséklet függő.

Lehet, hogy a guppinál is befolyásoló tényező.

2011. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!