Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell bele? Kb. egy ekkora...

Varyag kérdése:

Mi kell bele? Kb. egy ekkora akvárium esetén mennyibe fájna a felszerelés? Ja és milyen algaevő érezné jól magát egy ekkora méretű aksiban? Valamint az utolsó: Hogyan tudom mérni és ellenőrizni a víz savasságát és keménységét?

Figyelt kérdés
Találtam egy 40l-es aksit a padláson, valamelyik rokoné lehetett. Elhatároztam hogy újra üzembe helyezem... Pár guppit gondoltam bele meg talán 1-2 algaevőt. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen felszerelés kell, hogy tökéletesen működjön az akvárium, valamint milyen egyéb halfajt javasoltok bele. Kb. egy ekkora akvárium esetén mennyibe fájna a felszerelés? Ja és milyen algaevő érezné jól magát egy ekkora méretű aksiban? Valamint az utolsó: Hogyan tudom mérni és ellenőrizni a víz savasságát és keménységét?
2011. júl. 27. 09:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Előre is köszi a válaszokat:)
2011. júl. 27. 09:03
 2/8 Daphina ***** válasza:

1.Egy Eheim pickUp 2008 szűrő, Jager 50W fűtő

2.Törpe szívóharcsának jó a 40liter

3.Vannak víztesztek pl.:Sera quicktest

2011. júl. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bán Máté ***** válasza:

szóval 40l hát ebbe mehet guppi 1 hím és 5 nőstény mert 2 hónap mulva sokan lesznek vagy mehetne bele betta 1 hím és semmi több ebben már nagyon jól érezné magát a betta

FELSZERELÉS egy 50w os fűtő ami autómata termosztrátos az max 4000FT egy eheim 2008 szűrő az is olyan 4000ft kötül akk ilyen h kavics meg dísz meg vízi növény vízi növénynek ajánlom az anubiast abből olyan 3-4 tő meg háttér ezek a cuccok 3000-3500 és világítás 15w os daylight 6500k evvel naponta 8 órát kell világítani és ez a világítás olyan 3500FT összesen:16000 halakkal együtt

2011. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bán Máté ***** válasza:
és még 4 törpe szívóharcsa én a második vok
2011. júl. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodsz a guppihoz, én inkább CSAK HÍM-eket javasolnék, a fentebb említett túlszaporodás elkerülése végett. Elég kis térfogatú víz, az ilyen hamar túl lehet terhelni. Algázóból jó a törpe szívóharcsa ( Otocinclus affinis), de legalább 4 db. kéne. Sajnos más fajta nem igazán fér el, ennél a fajtánál viszont nagyon kell figyelni az étrendre. Legyen az akviban valami fa, és rendszeresen kapjon növényi kajákat, forrázott zöldségeket. (saláta, cukkíni, stb.) Kicsit kényes a gyomra.

Ekkora méretben, ilyen halakhoz a csapvízzel nem kell csinálni semmit, ha kíváncsiságból mégis le akarod tesztelni, van keménység és ph teszt. Van belőle drágább, olcsóbb...

2011. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, következő hónapban el is kezdem berendezni:)
2011. júl. 27. 17:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem ragaszkodom a guppihoz, csak mindenhol azt olvastam, hogy az "alacsony igényei" miatt kezdőknek ajánlott. Ha van valami más faj, ami elvan 40 literben azt is szívesen látom:)
2011. júl. 27. 18:06
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Olat válasz, aminek nem kell föltétlenül lágyítani a vizet. Meg amit be tudsz szerezni, nincsenek minden sarki halasnál... Törpe razbórák, endleg guppi szokott lenni.

Csak ne egyszerre rakd majd őket az akviba, hanem 2-3 szorra az összes halat.

Megéri regisztrálni az akvarista.hu-ra, és a kezdőknek ajánlott e-book-okat elolvasni. Nélkülözhetetlen dolgok vannak benne, amivel tisztában kell lenni.

2011. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!