Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Háttér készítés? Többi lent

Háttér készítés? Többi lent

Figyelt kérdés
hungarocell hőlégfúvózása, alakitása, majd be-csemperagasztózni az egészet, és miután megszáradt szinezem lakkozom, és utána áztatom. igy megfelel a sorrend?
2011. júl. 27. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Milyen lesz?
2011. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt még én sem tudom, fantáziám kérdése, tudsz valami linket ahol vannak házi hátterek?
2011. júl. 27. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos kell rá lakk? Az nem ártalmas?

[link]

2011. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
én ugy tudom hogy az a védőréteg rajta, hogy ne szivárogjon ki semmi belőle, de most olvasom műgyantával is jo lekenni, lakk helyett
2011. júl. 27. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Műgyantás hátteret árulnak gyárilag is, úgyhogy azzal szerintem nincs gond.


Én egyszer vettem egy gyári hungarocell hátteret és nem ragasztottam telibe csak körbe. A hátulján voltak ilyen rések, utak benne és valahogy mögé döglött 1 hal.

Leengedtem, kivágtam szikével a hátteret és ott lógott a döglött hal hátul. Na azóta nem használok hátteret.


Ezt elkerülendő be kell ragasztani rendesen, hogy mögé egy csepp víz se tudjon befolyni, mert az is ott megáll, és berothad.


A barátom nővére meg azzal szívott régen, hogy neki mögé volt építve a szűrő, és valahogy oda is be tudtak bújni mögé a halak, aztán nem tudta őket kibányászni, így nem tudott sosem egy nagytakarítást csinálni benne, pedig ő valami profi akváriumkészítővel csináltatta azt a hátteret bele.

2011. júl. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
A műgyanta igen, de a lakkok közül én nem ismerek ide jó fajtát, természetesen ettől még lehet.Én mondjuk nem vacakoltam sem a csemperagasztóval, sem a festéssel, sem a műgyantával. Elkészítettem hadszivacsból a hátteret, hőlégfúvóval megolvasztottam, hogy életszerűbb legyen, itt ott bekentem szilóval, szórtam rá homokot,aprószemű sódert, majd megszórtam faszénporral .Száradás után leráztam róla a felesleges anyagokat, slaggal le is verettem.Kaptam egy szürkésfehér hátteret.Beragasztás után a résekbe mohát és vizipáfrányokatt dugtam.Nem mondom, hogy ekkor még közelről nem lehetett látni, hogy ez habszivacs, de fél év elteltével szépen megszínezte az alga és egy év múlva a növényzet szépen benőtte. Mint utólag kiderült, a sóder és a homok is felesleges volt, mert semmi nem látszik belőle.:D Ezt csak azért írtam le, hogy nem muszáj csemperagasztóval , műgyantával és festékkel bekenni, ha csak nem akarod azonnal szépnek látni.Az elsőt én is bekentem mindennel, de azt is ugyan így belepték az algák, mohák és a növények, ezért gondoltam, hogy teljesen felesleges munka festegetni. Ez egy aránylag nagy hátfal 300literes akváriumhoz,mégis mindössze 3 flakon sziló árába került, mert a habszivacsot úgy gyűjtögettem össze, ilyen olyan csomagolóanyagokból.
2011. júl. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oxid fesékkel kell festeni, lakkot nem tennék rá, szerintem nem is kell. Lepattoghat róla, nem hallottam még hogy valaki le is lakkozta volna.

Festeni pedig úgy is lehet, hogy a csemperagasztóba is keversz festéket, hogy legyen egy apalszín. Akár 2-3 fajta is lehet, foltosan. De 1 fajta is sokat jelent. Ezt már csak kicsit kell utánna festeni, ízlés szerint.

2011. júl. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!