Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fognak még szaporodni a...

Fognak még szaporodni a növényeim, kép?

Figyelt kérdés

Már feltettem az akváriumomat, mikor elkészült, pár hónapja. Direkt kevesebb növényt vettem, mert tudtommal, amik hátul vannak (Anubias barteri,Microsorium pteroptu Windellow) növények, azok elszaporodnak.

De azóta nem igazán látok változást, hogy szaporodtak volna, pedig szépek.

Viszont van 2 nana-m, szerintem ők már nőttek, sőt kifejezetten jól érzik magukat.


[link]

[link]


23N

[link]


2011. júl. 28. 11:02
 1/8 Platypus ***** válasza:
Az Anubias és a Microsorum is lassú növekedésű növény. Az utóbbi egy kicsit gyorsabb, de egy barterinél jó ha hónapok alatt lesz látható változás.
2011. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Falun ***** válasza:

táptalaj, növénytáp, co2, világítás?

mit használsz hogy nőjenek is a növényeid?


a nana tényleg nőtt, neki tetszik a hely

2011. júl. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

táptalaj nincs.

co2 tablettát használok és folyékony Sera növénytápot

2011. júl. 28. 11:13
 4/8 A kérdező kommentje:
a világítás csak 2x18 watt sajnos, bele van építve a tetőbe
2011. júl. 28. 11:14
 5/8 Platypus ***** válasza:
Ezeknek a növényeknek tökéletes ez a felszerelés, táptalajra nincs is szükségük, lévén nem gyökereznek a földben. A CO2 tablettát is elhagynám, attól csak ingadozik a víz CO2 szintje, ami ártalmasabb, mintha nem lenne. Inkább adagolj helyette easy carbot.
2011. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

rendben elhagyom, köszi. Az easy carb-ról még nem hallottam, a neten utána tudok nézni hogyan kell alkalmazni?

Már csak azért, mert a helyi díszállat boltban nem feltétlen szabad adni az eladók szavára:S

2011. júl. 28. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Az easy carbo egy csodás találmány. Csak sajnos még kevés helyen van, pedig ez az egyetlen használható alternatíva a nagynyomású co2 helyett.

Alkalmazás: Kiszámolod, hogy az akváriumodba mennyi kell. (rá van írva hogy pl 100 literre 10ml, akkor kiszámolod hogy az 50 literes akviba 5ml kell). Adnak hozzá egy kupakot,azzal ki tudod mérni, de én ajánlom, hogy rendlej egy easy carbo fecskendőt, nagyon hasznos kis cucc kisebb akváriumok esetén.

Itt tudod olcsőn megrendelni:

[link] (Ez talán az egyik legjobb magyar akvarisztika. Precízek, a bolt is tipp topp, az eladők akik egyben tulajok is) nagyon rendesek, nekem is múltkor ingyen idő adtak egy Easy C. fecskendőt, amikor növénytápot vettem, meg ilyenek. Igazi megszállottak, nagyon értenek hozzá, a kedvenc boltom)


Ja és ha náluk rendelsz, vásárolsz, akkor ajánlom a easy carbo gyártójától a ProFito növénytápot!

2011. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget, megnézem.

Amúgy 120l-es az akváriumom.

2011. júl. 28. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!