Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta és paradicsomhal?

Betta és paradicsomhal?

Figyelt kérdés
60 literesben van 9 paradicsomhalam. Már 3 éve ez a helyzet áll fenn, akarok valami újat melléjük. Kb egy éve megpróbálkoztam 2 mollyval, de ők nem sokáig bírták. Milyen fajtát és hányat ajánlotok? Vagy semmilyet, mert sok lenne ezeken kívül 60 literbe? Betta hím kizárva?
2011. júl. 28. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A betta kb 10 percig húzná a paradicsomok mellett. Vagy még addig sem.
2011. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:)) de kár. na jó :) de akkor milyen más fajtát?
2011. júl. 28. 17:07
 3/9 Dioxyde ***** válasza:
Igazából ez a 60 liter is kevés 9 paradicsomhalnak,ha jól tudom 80 literre 1 párt írnak.Szóval melléjük már semmit se kéne tenni.
2011. júl. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, utánaolvastam. Megint. Elfelejtettem pár dolgot, amit még nagyon az elején olvastam. Akkor erről ennyit. Bár amit az ilyen oldalakon írnak, tapasztalataim alapján ici-picit túlzásnak érzem. A 9 közül 3 hím, nagyok, szépek és jól megvannak.
2011. júl. 28. 17:47
 5/9 gfero ***** válasza:
nálam együtt voltak a bettával de 150 literbe.de ez nagyon egyedfüggő lehet hogy egyből kinyírják de az is lehet hogy nem bántják.de olyan kis akváriumba semmikép ne párosítsd mert 99°% hogy kinyírják mert kis helyen sokkal agresszívebbek.
2011. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, nagyobban biztos lehetne akkor, nekem ennyi helyen csak nagyon kicsit agresszívak, így tágasabb helyen ez biztosan meg is szűnne. Biztos nem társítok most hozzájuk mást, esetleg később veszek egy nagyobb akváriumot.
2011. júl. 28. 18:35
 7/9 Platypus ***** válasza:
Ha úgy nézed, hogy a paradicsomhal 10 centisre nő, akkor egyáltalán nem túlzás. Ha elfelejtem a díszhalinfót, és csak az állatvédelmi törvény kötelező jellegű képletét veszem alapul, akkor 9 halnak 180 liter a minimum. Ha hozzátesszük, hogy elég agresszív halakról van szó, akkor még ennél is több a reális. A tieid csoda hogy nem tépték szét egymást. Egy Betta hamar elhalálozna közöttük, de még más, önvédelemből jobban teljesítő halak se húznák sokáig.
2011. júl. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hű-je -ség amit írnak azokról hogy 80 literre 1 pár naneee a halasboltba 25-30 literes aksiba van 10db paradicsomhal kb -.- "
2012. márc. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dioxyde ***** válasza:
A boltokban megveszik pár héten belül a halakat ott nem évekig vannak.Ráadásul ha elpusztul pár darab az nem számít.Nekik az a cél,hogy minél hamarabb eladják őket és nem is tudnák megoldani ,hogy minden halat normálisan tartsanak mert akkor pl kéne 2 vitorlásnak 100-150 literes akvárium az meg nem menne ,hogy van 20 akvárium a boltban és abba van 15 hal...szóval nem hülyeség amiket írtak írtunk eddig :D
2012. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!