Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kígyóhal tartása illegális?

A kígyóhal tartása illegális?

Figyelt kérdés
CSak azért kérdem,mert láttam a tévébe,és nagyon megtetszett,és szeretnék tartani,de még magyarázott valamit az ipse de akkor mennem kellet,és igy nem tudom :(KÖSZI ELŐRE IS!!!!:)
2011. júl. 29. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy illegális-e, de hogy itthon nem kapni, ha legális akkor sem, az biztos.
2011. júl. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dioxyde ***** válasza:

kígyófejű halra gondolsz?

[link]


Talán egy két nagyobb pesti boltban időnként be lehet szerezni,de elég ritka errefelé.

2011. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt lehet kapni több félét is.

2011. júl. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Anno a városligeti tóban rengeteg volt, de sajnos azokat le engették a Dunába. Hogy most van-e, azt nem tudom.
2011. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is utána néztem,és sikerült megtalálni,de a tartása illegálos.kétlem hogy pesten lehetne kapni,és nem kígyófejű halra gontoltam hanem a kigyóhalra,keress rá biztos találsz képet,és köszönöm sépen a válaszokat,nélkületek nem ment volna:)MÉGEGYSZER KÖSZÖNÖM MINDENKINEK :)
2011. júl. 30. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:
A kígyóhallal az a cink hogy elvan pár napig szárazon is. Kapható élő állapotban (valahol biztos ahonnan időnként meglépnek és utána kifogja a döbbent horgász "ezmiez" felkiáltással) illetve biztosan tudom hogy pár helyen filézve beszerezhető. Szerintem nem illegális mert akváriumban emberre nem veszélyes (épeszű viszonyok közt) kültéren meg időnként fognak de az mindig azévi szökevény ugyanis nem komálja a telet és a szabadban garantáltan megdöglik a hidegtől ->elszaporodás/ ökológiai katasztrófa kizárva.
2014. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!