Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS? Tegnap vettem egy lány...

SOS? Tegnap vettem egy lány betta halacskát a fiú mellé és most látom, hogy ikrázik? Mit csináljak? Nagyon kezdő vagyok, hisz a fiú is csak 1 hete van meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 20:12
1 2
 1/12 Divi^^ válasza:
hát ez nagy gáz tesó
2011. júl. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
pontosíts kérlek! :)
2011. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nos,az összes ikra a habfészekben pihen.Ezek után van valami dolgom?Megmondom az őszintét,hogy a 7 éves lányomnek kellett az akvárium,így kezdésnek csak egy 5 literest vettünk 2 bettával mivel azt mondták a kereskedésben,hogy így jól meglesznek.Nem gondoltam,hogy ilyen hamar lesznek pici halacsok!:)Lehet kellene venni nagy akváriumot is,mert olvastam,hogy egyáltalán nem jó nekik a kicsi hely.
2011. júl. 29. 21:31
 4/12 Dioxyde ***** válasza:
Túl kicsi az akvárium 1 bettának kéne a 30-40 liter minimum,ha meg nősténnyel van akkor 3-4 még mellé kéne úgy nem igazán jó hogy 1 lány 1 fiú és akkor egy kb 80 literes akváriumot kell beszerezni.A kicsiket meg apró élő kajával lehet etetni pl sórák ,tojás sárgája,kerekesféreg,ivadék táp,de elsőre ez nehéz feladat lesz.
2011. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dioxyde ***** válasza:

ja és még pár link :


[link]

[link]

2011. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A betta elvan kis helyen is.Jó nyilván jobban érzi magát egy nagy akváriumban de nem fog megbolondulni a kisebben sem.Szerintem amint meglátod a kis halakat vedd ki őket! ( Én egy kicsi üveg pohárral szoktam kihalászni a kicsiket mert úgy a legkönnyebb szerintem)
2011. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
A lányt az ikrarakás után ki kell venni,mert a hím akár meg is ölheti, ilyenkor nem tűr meg maga mellett más halat.A hím fogja gondozni az ikrákat.Ha elúsztak az ivadékok, akkor a hímet is ki kell venni és 2 nap elteltével el kell kezdeni az ivadék etetését.Gondolom a linkekben részletesen is le van írva.Tehát a teendőitek, kell egy nagyobb teljesen felszerelt akvárium a szülőknek és a plusz nősténynek, vagy 2 30literes és akkor a hím az egyikbe, a nőstény a másikba kerül, a jelenlegiben pedig az ivadék marad.Mindegyik akváriumot fedni,fűteni és szűrni kell.Ezért lenne a jobb megoldás egy nagy és a jelenlegi akvárium.Gondoskodni kell ivadéktápról is.Legközelebb, ha élő állatot vesztek a gyerkőcnek, olvassátok hogyan is kellene nevelni őket, ne utólag kapkodjatok.Nem fog örülni a gyerek sem, ha elpusztul az állatkája, az eladókat pedig ritkán adnak jó tanácsot, benneteket is jól megvezettek.A legfontosabb dolgotok venni egy szakkönyvet és elolvasni, mi is az-az akvarisztika.Sok sikert kívánok és cselekedjetek gyorsan.
2011. júl. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Bocs az elírásokért.:D
2011. júl. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Mi az, hogy egy bettának min. 30 liter???

pff...hát akkor az enyém biztosan valami különc betta vagy mi, hogy 20 literben is 3-2 évig élt..:/

2011. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöma válaszokat.Nagyon sokat segítettetek és ma veszünk egy nagyobb akváriumot!Az ikrák nagyon jól vannak,de a lány halacsot nem bátja a fiú!Mindegy inkább kiveszem nehogy valami baj történjen.:)Inge,elöszőr mindent megkellet volna néznem a haltartásról,de eszembe se volt,hogy ennyi mindenre oda kell figyelni.:)Köszönöm nektek!:):)Anett
2011. júl. 30. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!