Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért olyan nagy baj ha a...

Zsoka79 kérdése:

Miért olyan nagy baj ha a tubifex elszaporodik? Nagyon nehéz kiszedni az altalajból?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz kiszedni az altalajból? Porszívózás az kevés hozzá?
2011. júl. 30. 00:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
mi az a tubifex?
2011. júl. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, nem érdemes begyűjteni bárhol, mert baktériumok miatt kárt tehet az akvárium élővilágába.


Én régebben ilyen kis kockába összetömörített száraz darabokban vettem, imádtam az illatát.

Aranyhalak imádják

2011. júl. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ha van egy csapat páncélosod, kizárt , hogy elszaporodjon.Ha viszont nagyobb szemű zúzalék, kavics, stb a talaj, amit nem tudnak túrni, ott bizony baj lehet a tubifexel, sőt a kövek közé szoruló ázalékkal is.Ha nincs harcsa, akkor érdemes etetőkosárból etetni és ügyelni az adagolásra.Inkább adj kétszer,mit,hogy elsokallj vele .Nem azzal nem volna gond, hogy elszaporodik, hanem, hogy rengeteg nyálkát termelnek és tömegesen szaporodnak, ürítenek és döglenek a talajba.
2011. júl. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már értem. Naponta kétszer etetem vele a halakat, természetesen kosárból de egy pár darab már megszökött. Durvább kavics az aljzat, Páncélos harcsáim nincsenek. Eddig csak egy adagot vettem, mert mindenhol azt olvastam hogy az élő eleség a legjobb. Viszont kilehet szárítani. Szárított és lemezes tápot kaptak nálam. Gondoltam váltok. A következő majd szúnyog lárva lesz. Megpróbálom azt is, igaz annak is vannak veszélyei. De legalább nem szennyezi a vizet.
2011. júl. 30. 10:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!