Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mulmozót hogyan lehet házilag...

Mulmozót hogyan lehet házilag készíteni?

Figyelt kérdés

Odáig eljutottam,hogy egy fél literes palack felső részét egy csőre kell ráhúzni. Többet nem tudtam meg róla.

És hogy lehet olyanra, hogy csak a kosz kerüljön ki az akváriumból?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 30. 09:57
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Én mondjuk egy 3dl-es palack alját vágtam le és a szájába erősítettem a slagot, gyakorlatilag ezzel kész is volt.Amiről te beszélsz, az-az úgynevezett iszaplopó, annak van egy ülepítő része, de az, amelyiket házilag elkészítheted 1000 éves cucc.:D Az újak már elemesek, de ezeket nehéz házilag elkészíteni.Minden esetre a képét megtalálod a link alján.Nekem még volt ilyen iszaplopóm, de elárulom nagyon gagyi és a hatásfoka is gyenge.:D [link]
2011. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor én is a slagosat fogom használni, köszi :)
2011. júl. 30. 11:11
 3/6 A kérdező kommentje:
öö és hogyan kell használni?
2011. júl. 30. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:

megszívod az egyik felét, vákuum képződik, és a koszos víz lemegy egy vödörbe. ezt leszűröd, és vissza is mehet az akiba.

vagy beépítesz egy szűrőbetétet a slagba, így rögtön vissza tudod engedni a vödörből.

akváriumból rögtön vissza a csövön keresztül az aksiba azért macerás /nekem legalábbis még sosem sikerült/ mert ott nem folyik a víz, mert nincs szintkülönbség. rem érthető volt :D

2011. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Most már értem az egészet :)

Én majd vödörben szűröm meg, aztán vissza . Ez tűnik a legegyszerűbbnek.

2011. júl. 30. 13:36
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Annyival egészíteném ki, hogy a palack alját bele kell dugni a talaj felső rétegébe és óvatosan meg kell mozgatni így a talajból kiszedi a koszt.A homokot, sódert nem tuja kiszívni ha csak a palack alját vágod le.Kb így csak kicsit ügyesebben.:D http://www.youtube.com/watch?v=9-yUhK7U--o&feature=related
2011. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!