Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavarosodik be az...

Miért zavarosodik be az akváriumom vize?

Figyelt kérdés
75 literes az akv.és folyton bezöldül a vize meg a növényeken vmi.szőrszerű lebeg.Már próbáltam a fényt csökkenteni,másik helyre tenni,kevesebb ideig bekapcsolni a világítást,több növényt tenni,kevesebbet etetni,vettem nagyobb szűrőt,ezerféle algagátlót próbáltam már,hetente cserélek a vízből 20 litert és még mindig bezavarosodik.Már azon vagyok hogy feladom.Van valakinek egyéb ötlete?
2008. márc. 2. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg mégegyszer az elejétől.Vagyis teljes vízcsere,,kavicsfertőtlenítés stb. Azt nem írtad,hogy csak a víz vagy az akvárium is bezöldül-e,ill. hogy mennyi idő után van ez.Van alganyalód,fekete molly-d? Az is lehet,hogy az egyik növény miatt van.
2008. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

A heti vízcserélgetést felejtsd el, a természetes fénytől ugyanúgy algásodik a víz, sőt jobban mint a mesterséges fénytől.

Esetleg a haltáp mennyiségét is csökkentsd, mert amit a halak nem esznek meg az felbomlik.

Ajánlanám még az almacsigákat.:)

Garantáltan eszik az algát.

Nem utolsó sorban én nem vagyok élőnövénypárti az akváriumban...

2008. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van alganyalóm,meg csigám is volt de nagyon elszaporodtak.A teljes vízcsere már többször megvolt alapos tisztítással,és utána kezdődött minden előlről.
2008. márc. 3. 12:39
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Mint profi sügeres akvaristának, adjál nyugodtan a szavamra!

Ha egy mód van rá, ne nagyon foglalkozz 75l-es aksival...150l felett kevesebb lesz a gond, az algásodás is...külsö, biológiai szűrést ajánlok, lehetőleg Eheim-et.

Algásodás ellen a legjobb modszer, ha okosan válogatod össze a növényeket és a halakat.Növényekből erős szárú, húsos levelűeket használj, ezek a sötétebb aksiban is jól megvannak.Ezek a különböző anubias fajok.Kicsit borsos az áruk, de szépek és szívósak.A csigákat nem nagyon javaslom, elszaporodnak, retkesek és nagyszerű betegségforrások.Amivel a legtöbbet tehetsz az algásodás ellen, az az, ha nem éri term. napfény.Főleg ne szemből.A halakat és a növényeket amúgy is zavarja, ha egyszerre 2irányból kapják a fényt.A leveleken megjelenő bolyhos jelenség pedig bomlott szervesanyagtól van.Vagy eleség, vagy halpiszok...Szürésgyanús a dolog.Remélem segítettem, ha kérdésed van, írj bátran, segítek, ha tudok.

2008. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 50les akv-om van és van egy nagy úgy nevezett "Algátlanítóhalam." tom fura a neve de ez van. nekem egy van de gyönyörű az akv-om mert algával tápl.-és nem eszi meg a halkaját (sztem) csak algát eszik állandóan tisztítja. úgy szoktam nevezni "korongosszájúhal." mert olyan érdekes olyan mint a korong és ezért.meg házmester halam is van...stb. szerezz be 2-t vagy max 3-at mert nagyok lesznek!!! és vannak csigáid?? (mármint vizi)fekete picik?? mert ha van akkor azokat dobd ki a szemetesbe, mert azok a levelekről szaporodnak,eszik a növényeket...


másik meg az h tisztítsd (ha van) a köveket!!mert minden lerakodik oda és ha felkavarodik!!!:O szar belegondolni.


Ja és Ne add fel. Ha további segítség kell ezzel kepcsolatban, írj privátban, vagy (inkább) az olsenkutya@citromail.hu ra írj

2008. júl. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kzs ***** válasza:
79%

Szia! Nem kell lemondanod az akvarisztikáról. Amit a "sügéres-srác" írt, az jó! Kiegészíteném még a következőkkel:


Nagyon jó ötlet a szűrő használata (az EHEIM szűrői pedig remekek!). Ha belső szűrőt használsz, akkor adagolja vízbe "SERA Nitrivec"-et. Ez tartalmazza ugyanis azt a fontos baktérium-kolóniát, melyek az esetleges káros, terhelő tényezőket (pl. elhalt növényi részek) lebontják. A külső szűrő már drágább megoldás.


Kiegészíteném még azzal, hogy - mivel nagy a valószínűsége annak, hogy felgyülemlett az akváriumodban a nitrit/nitrát és az ammónia - ezért használj "SERA Toxivec"-et.


Nem írod, hogy milyen és mennyi halat tartasz. Nincs túlnépesítve az akváriumod?

2008. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Az nem baj ha be algásodik ugyanis egy 1 vagy 2 nap után a klór meg az ilyen fertőtlenítő szerek amik a víz csapban van azok el múlnak és helyet baktériumok keletkeznek.Ami nem baj mert az olyan mind ha a halak egy kis tóban élnének. Lehet kapni vízelő készítő vegyszereket is azt akkor kell használni mikor már meg van minden be van rendezve stb..

Az azért jó ahogy említettem a klórt meg az ilyen vegyszereket kiöli a vízből és el kezd "élni"a víz. Ennyit tudtam segíteni. Remélem valamit segítettem.

2013. szept. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!