Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halak tenyésztése megéri?

Halak tenyésztése megéri?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy van olyan halfaj az alsóbb kategóriákból amit érdemes tenyészteni és eladni? vagy ilyennel foglalkozni egyáltalán nem éri meg?
2011. júl. 31. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Sügereket, bettát esetleg "megéri", de elevenszülőket pl egyáltalán nem.
2011. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1000-2000 litertől lehet úgy tenyészteni, hogy ne legyél minuszban.


Hogy meg is élj belőle minimum 30.000-40.000 liter kell.

2011. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ritkább halakat (például galaxy dánió), esetleg garnélákat hobbi szinten tenyészthetsz. Persze aprópénz, amit kapsz értük, viszont foglalkozni rengeteget kell a dologgal. Tehát ha csak az anyagiakat nézzük, megéri, lesz 1-2000 Ft hasznod havonta, de ha a befektetett energiát is nézzük, akkor egyáltalán nem éri meg.
2011. júl. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Az "alsóbb" kategóriákat egyáltalán nem éri meg tenyészteni. Ezeket a halakat bagóért hozzák be a szlovákoktól. Különlegesebb halakkal, garnélákkal és csigákkal lehet foglalkozni, de az is csak zsebpénzt hoz.
2011. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

Szia! Ezt a kérdést tettem fel ma délelőtt. Én tuti belevágok, csak ancistrusokkal fogok foglalkozni, sima és albínóval. Helyem is van hozzá, csak fűtőt kell vennem hozzá. Egy kis zsebpénznek jó lesz, de én mondjuk szeretek is bíbelődni a halakkal.

2011. júl. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Daphina ***** válasza:

Előző: [link]

Ezt tudnám ajánlani!

2011. júl. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem hát nemtudom. én tóba gondoltam hogy guppikkal foglalkozni. most is van benne és nagyon gyorsan szaporodik. 2hónap alatt kb 100 kis hal van. és kajára nem kell költeni mert találnak. így igazából ingyen van a tartásuk. én ilyesmire gondoltam.
2011. júl. 31. 18:01
 8/9 Platypus ***** válasza:
Ilyen körülmények között csak rossz minségű guppit lehet szaporítani. Minőség alatt itt a színekre és az úszóformákra gondolok. A minőséget csak gondos szelekcióval lehet elérni, amit tavi körülmények között nem lehet megoldani. A hétköznapi keverék guppikra leginkább teknőskajaként van kereslet.
2011. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
értem. hát nem teknős kaját akarok szaporitani
2011. júl. 31. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!