Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bazaltzúzalék, szerintetek ez...

Bazaltzúzalék, szerintetek ez jó? (Kérdés lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék a 200 literes akváriumomba bazaltzúzalék ajzatot, nahmost sztem a bolti 700ml/450 ft hát nekem ez elég soknak tűnik.Nahmost keresgéltem és ezt talaltam: [link] Szerintetek ez a szemcseméretel nem lesz gong?Mert szeretnék majd bele Garnélákat,Páncélos harcsákat,Algaevő halakat..Mert 450 ft 700ml és mék ki is kell mosni..Hát ez jobban megéri.Ha nem jó, miert?


2011. júl. 31. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem jó, csak annyi hogy törtszemcsés az éles a harcsáknak a garnéláknak jó, de túl éles a széle próbálj meg apróbb szemű kavicsot/homok abba szeretnek ezek turkálni, am nekem is ilyen van de csak garnikat tartok
2011. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja meg ez zöldes kék az nem vmi természetes... inkább vegyél sódert
2011. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Hát én olyan ember vagyok hogy én amit a fejembe veszek azt végre is hajtom, nahmost én mindenképpen egy ijen "bazaltzúzalék" nevű kavicsot szeretnék venni.Sztem a halasboltokban a 300-500ft-ig terjedő árak egy 700ml-1kg os kiszerelésegik kész rablásnak minősül.. Szal..Ezt szivesebben kimosom 1200 ft-ért 25 kilót mint a halasboltból vetet 5000 Ft ból.De az se mind 1 hogy az akváriumomban tartott élőlényeknek mi a jó ezt próbálom fejben tartani de az árak nem a földön járnak magyarországon.. :()(Sajnos) Mert hát megveszem az akváriumot meg a tetőt az akvárium 200l-es és arra a tető ez csak igy 35,500 ft és akkor még belső szürőt fűtöt sem vettem bele akkor ugye a kavics aztán a halak növények.. Nagyon drága itt minden.. (Megjegyezném 14 eves vagyok) Szal nincs az hogy nah elmegyek dolgozni aztán majd simán megveszek bele mindent..

2011. júl. 31. 20:10
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ne ezt a típust vedd. Ha zöldeskék, akkor nem bazalt, hanem diabáz. Ezzel csak annyi a gond, hogy egyáltalán nem kapható belőle finom szemcsés, az ennyire durvát viszont ki kéne egészíteni legalább pár kiló finomszemcséssel, különben telehullik kosszal és felsérti a talajtúró harcsák bőrét. Tüzépen sültkrumpliért vehetsz ennyi bazaltot, amihez tudsz venni színben hozzá passzoló akvarisztikait kiegészítésképpen.
2011. aug. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Frontosa ***** válasza:

Ehhez már kelleni fog egy külső szűrő is, anélkül nem tudsz egy normális vízminőséget fenntartani, úgyhogy az aljzat a legkevesebb. Ráadásul hacsak nem masszív növényesnek szánod akkor egy nagyteljesítményű vízpumpa+szivacs (powerhead) fog kelleni. Ha nem magad csinálod a külső szűrőt akkor nyugodtan kalkulálhatsz rá egy 20-ast, viszont a powerhead kijön 5-6 ezerből.

Üdv,

2011. aug. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!