Mi az a Co2?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Szén-dioxid! Nem tanultátok kémiából??
2011. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
wikipédia vagy google nem használsz ? :) na mindegy. az amit az első mondott :)
2011. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:

Ha a kérdést összevetitek a kategóriával, akkor már rögtön nem olyan triviális.

Akváriumban akkor adagolunk CO2-t, ha erős világítást és tápozást használunk. A vízből a növények nehezebben veszik fel a CO2-t, ezért ha gyors növekedést akarunk elérni, akkor szükség van a pótlására. Ezt profi szinten palackból oldják meg, a barkács megoldás pedig élesztős cukros vízzel termeli a gázt. De erre csak tényleg erős világítás esetén van szükség, ami úgy 0,75W/liternél kezdődik(T8 fénycsővel számolva). Ennél kevésbé világított akváriumba bőven elég szerves szénforrást adagolni, ez mindig jól jön a növényeknek. Az ilyen termékek nevében a "carbo" szó van, pl. easy carbo, happy carbo.

2011. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első 5 válaszoló: ...gondoltam hogy a Co2 az Szén-dioxid!...nem vagyok hülye..-.-" -.-" !Platypus köszönöm a válaszodat,valóban olyasmire gondoltam amit te írtál!! :D
2011. aug. 2. 12:14
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor ha azt akarom hogy gyorsan nőjenek a növényeim akkor adjak a vízbe élesztős cukros vizet?a halaimnak nem lesz tőle bajuk?
2011. aug. 2. 12:16
 6/6 Platypus ***** válasza:

Nem az akvárium vízébe kell rakni az élesztőt! Műanyag palackból kell építeni egy gázfejlesztő reaktort. Itt egy leírás:

[link]

De erre semmi szükség, hacsak nincs nagyon erős fényed, ahogy azt az előbb is írtam. Egy rosszul beüzemelt CO2 rendszer többet árt, mint használ. Ingadozhat tőle a kémhatás, ami komoly problémák forrása lehet. Alacsony fényviszonyok mellé easy carbot érdemes adagolni, ezt a vegyszert csak bele kell csöpögtetni minden nap a vízbe.

2011. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!