Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízkezelő szereket...

Milyen vízkezelő szereket használjak?

Figyelt kérdés
Az akváriumot holnap fogom berendezni, nem tudom kell valamilyen táptalaj a növényeknek, a vízbe milyen szereket lehet tenni a minőségének javítása érdekében, kell valami tabletta a szűrőbe, vagy az felesleges? Ha valaki ráér akkor írhatna nekem egy pár szót erről és kérem hogy ne egy linket küldjetek mert nem marketing maszlagra vagyok kíváncsi. Köszönöm a válaszokat.
2011. aug. 2. 22:59
 1/3 Platypus ***** válasza:

A vízminőséget nem szerekkel kell javítani. Ha van helyed arra, hogy a heti cserevizet előző este bekészítsd egy vödörbe, akkor kimegy belőle a klór és vegyszerek nélkül használható. Vízelőkészítőt akkor érdemes használni, ha pl. réz van a vízben az öreg csövek miatt, mert semlegesíti a mérgező hatását. Illetve ha azonnali vízcserére van szükség, akkor megoldja a klór problémáját.

Táptalaj nem mindegyik növénynek kell, általában elég ha a vízbe öntesz folyékony tápszert, az easy life profito egy jó minőségű és árú termék erre a célra. A gyökérre érzékeny növények tövéhez meg lehet tenni tablettás tápot.

A szűrőbe lehet tenni baktériumkapszulát, ez segít elszaporodni a hasznos baciknak, de nem létszükséglet.

2011. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tényleg jobb ha minimálisan veygszerezed a vizet,de azért ha ragaszkodsz hozzá tudok mondani

Én pl Sera aquatan vízelőkészítőt használok minden vízcserekor meg sera florena-t a növények miatt.

de a kevesebb vízcsere érdekében lehet Tetra EasyBalance-t használni

Esetleg Tetra Crystal Water ami megköti a zavarosodást okozó akármiket :D

Én csak ezekről tudok jót mondani,de az utóbbi kettőt már nem használom mert inkább betelepítettem sok sok növénnyel az akit és olyan halakat vettem bele amik tisztán tartják.De kereskedésben is lehet erről érdeklődni szerintem. Üdv!

2011. aug. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, milyen halakat vegyek amik tisztán tartják, mármint az algaevő harcsán kívül? A növényekhez co2 rendszered van vagy valami adalékot használsz? (easycarbo pl?)
2011. aug. 3. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!