Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugrás szerűen elszaporodtak a...

Ugrás szerűen elszaporodtak a csigáim, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen csigák?
2011. aug. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nemigazán értek hozzájuk. barna kis csigák.. de a régebbiek eléggé megnőttek 8mm körüliek. és most néztem hogy a növényeimen kb 7-8 elég méretes pete rakás van.
2011. aug. 5. 14:30
 3/12 A kérdező kommentje:
néhányuk bronzos vörösses barnás, néhányuk pedig sötétbarna foltos. egy növénnyel került be 3db talá negy hónapja. most 20 nagy csiga van... kb 10 kicsi.. és kitudja petékből mennyilessz:O
2011. aug. 5. 14:31
 4/12 A kérdező kommentje:
postakürt csigák lesznek ha midnenigaz :)
2011. aug. 5. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Szedd ki a petéket, és amennyi csigát csak tudsz.

Etess kevesebbet, hogy ne legyen kajájuk. (az elszaporodást a túletetés is elősegítette) .

Csinálj csiga csapdát. Valami laposra tegyél éjszakára forrázott saláta levelet, reggelente, ha vannak rajta csigák, vedd ki.

Vegyél csiga evő csigát. Használj easy carbo-t, jót tesz a növényeknek. Mellesleg visszafogja a csigák szaporodását.

2011. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi:) elég lényegre törő volt.
2011. aug. 5. 15:00
 7/12 Könnyező kobra ***** válasza:

Tegyél be az akváriumba estére egy leforrázott spenótlevelet,és szinte 100% hogy az összes csiga reggelre rá fog mászni.

Így könnyedén le tudod szedni őket róla.És ez egy bevált módszer.

2011. aug. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szia egyszer nekem is túlszaporodtak a csigáim olyan szinten hogy amikor takarításra került az akvárium akkor kb 120 csigát számoltam! pedig nem is vettem azakváriumba csigát! a peték mindenhol ott voltak! én azt csináltam velük hogy amikor takarítottam az akváriumot akkor fökozatosan egyre melegebb vizet engedtem az akv. a végén már forro víz volt benne így a csigák megfőttek tudom kicsit rosszul hangzik de már volt ojan hogy a halamat ette a csiga és a növényt is! és a többi dekorációt az akváriumindent amiaz akváriumba volt átöblítettem forró vízzel! mert már előtte úgy énis megpróbáltam spenótlevéllel egy ideig ment de utána megint annyi kicsiga kelt ki hogy kezelhetetlenné vált! remélem segítettem!
2011. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vegyél egy leopárd botiát, az megeszi.
2011. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Miért nem eszed meg őket??? :O ez a pali...
2011. aug. 12. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!