Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ékfoltos razbóra, neon. Mi ez...

Ékfoltos razbóra, neon. Mi ez a betegség? Kép lent.

Figyelt kérdés

Este még semmi baja nem volt, amikor felkeltem már az akvárium alján volt kifehéredve és előtte 2 neon is- egyik először elkezdett fehéredni, meg az úszásán is látszott hogy nincs rendben őt különraktam de elpusztult,a másik neon szintén aki alján volt reggel.


Akkor kezdődött amikor megvettem 6 neont, nem tudom de utána amikor visszamentem neonokért az állatkereskedésbe direkt másik akiból adtak, lehet betegek voltak a halak? Csöpögtettem be Sera Baktopurt, mi mást ajánlotok, mit csináljak hogy ezt megállítsam?


Kép:

[link]

[link]


2011. aug. 5. 21:24
 1/10 anonim válasza:
Tartasz az akváriumban valamiféle díszt?
2011. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen. Attól kapták el? Vagy mi? áhhh én megőrülök ha reggelre rosszul lesz még egy...


Mit csináljak a díszekkel, szedjem ki, hogy fertőtlenítsem???

2011. aug. 5. 22:08
 3/10 anonim válasza:
Lehet, sőt valószínű hogy a díszek között van a halakra mérgező anyag. Pontosan milyen díszeket tartasz??? Azt javasolom hogy vagy nagyon alaposan tisztítsd meg a díszeket vagy cseréld ki őket a boltos, vagy egy hal szakértő tanácsa alapján javasolt "akváriumi kellékekre".
2011. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan egyértelmű ez. Simán lehet egy behurcolt parazita, ami a betelepítés okozta stressztől végzetesen elszaporodott.

Írj le mindent az akváriumról. Hány liter, pontosan milyen, mennyi hal volt benne a pusztulás előtt, milyen szűrőd van, állandóan megy e, mennyi vizet cserélsz, milyen gyakran.


Milyen vizet használsz, lágy, vagy sima csapvíz, adagolsz e co2-t.

Milyen mesterséges díszek vanna?

2011. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mergezo anyag? Hat passz de kiszedem az osszeset inkabb.


Am van 3 kagylo- bujoknak azokat szeretik foleg a legnagyobbat.

3 diszcsiga, csak esztetikai elmeny

Egy "fatorzs" keramia 4 kijarattal ezt boltban vettem.

1 lyukas ko a dan tengerpartrol ez jl ki lett mosva

Meg 1 kokupac valami. Meg ez nez ki talan furan, ha jobban megnezem mintha kopna rola a festek, lehet ez a ludas???


Asszem ma lecserelem az egesz vizet, ugyis most lett volna reszleges vizcsere akkor meg mar mehet az egesz.

2011. aug. 6. 13:00
 6/10 Daphina ***** válasza:
Ez egyértelműen hasvízkór!!
2011. aug. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De már tettem bele Sera Baktopurt...


Egyébként 54 liter. Szűrő, levegőztető nonstop megy - az elmult 7 napban 2 este volt csak kikapcsolva.


A halpusztulást le sem merem írni, tiszta állatkínzás már, hogy nem bírom ezt megállítani... :(


Most van benne 2 xipho, 4 ékfoltos, 4 neon, 2 leopárd dánió, 2 platti.


Áh komolyan nem hiszem el...


Ha holnap kifőzök/átmosok mindent, akkor meg tudom állítani?


Jah és milyen gyógyszereket ajánlotok?

2011. aug. 7. 00:55
 8/10 A kérdező kommentje:

Fátyolbetegség esetleg?....:( amire persze nem jó a Sera Baktopur...


Fátyolbetegségek


Három egysejtű élősködő okozza: Chilodonella, Costia (Ichtybodo), Cyclochaeta (Trichodina). Főleg a bőrt támadják. Tüneteik hasonlók. Kép



Tünetek:


- Gyengeség /megvan/


- A színek fakulnak a nyálka túltermelése miatt /megvan/


- Kopoltyúsérülés ? /kapkodnak/


- Az úszók kirojtosodnak


Most még erre tudok gondolni, ha ez se jön be...


Nah szóval: baromi gyorsan elpusztul, 1 este, max. 1 nap. Sera Baktopur nem használt. Sodródik a vízzel, kedvtelen, nem eszik, a SZÍNE KIFAKUL- ez a leglátványosabb, na meg a viselkedése...és a kopoltyúval nagyon kapkod.

2011. aug. 7. 01:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Természetesen nem jelenthető ki, hogy biztos, hogy ez, vagy az, ugyanúgy lehet neon betegség, vagy mérgezés, az első infók alapján akár ph sokk is, szóval vaktában lövöldözés.


Ha bakteriális, vagy parazitás, a baktopur segíthet, bár a bakto direkt jobb. Sőt, mással keverve mégjobb, mert pl. egy neonbetegséget csak széles spektrumú antibiotikummal lehet megállítani, de azzal is csak a kezdeti fázisban. Ilyen előrehaladott állapotban az, pl. gyógyíthatatlan.

Ha mérgezés, szintén nem sokat tehetsz. Antibiotikum, bármilyen más gyógyszer nem hogy nem használ, hanem a meglévő lebontó bacikat is elpusztítva, teljes halpusztuláshoz vezet!

(szóval ha mérgezés, máris sokat rontottál a helyzeten a gyógyszerrel)

A vízcsere segíthetne, de ilyen legyengült állapotban max. 50%-osat bírnak ki, teljes vízcserénél a környezeti sokkba pusztulnak bele.


Egyelőre aljzatporszívózással cserélj 50%vizet, aztán figyeld a tüneteket! Ha javul az úszásuk, légzésük, akkor másnaponta cserélj 30%ot.

Ha nem javul, valószínűleg tömeges pusztulás lesz a vége. Erős antibiotikummal kezelhető, használati utasítás szerint.

A továbbiakban pedig jó tartási körülményekkel, megfelelő társítással, kellő egyedlétszámmal, minőségi étrenddel érhetsz el jó immunrendszert, ez az egyetlen járható út egy egészséges akváriumhoz!!!

Utóbbit más halakra értem, ezek ha túlélik is, mindig könnyebben fognak már bármilyen betegséget elkapni.


Kagyló, csiga, tengeri cuccok, meszes dolgok (sósav próba) pl. nem lehetnek ilyen halak mellett. A minimális egyedszámnak nézz utánna.

2011. aug. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitsegeteket! Mindenkinek mentek a zold kezek.

Meglatjuk mi lesz.

A razborak meg neonok tobben voltak... :(

2011. aug. 7. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!