Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba érdemes...

60 literes akváriumba érdemes valamilyen külső szűrőt venni?

Figyelt kérdés
Most egy EHEIM 2008 szűrő van benne.
2011. aug. 7. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
"Átlagos" növényes-halasba gyárit venni nem éri meg.
2011. aug. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor barkács, vagy jó a sima belső?
2011. aug. 7. 21:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Barkácsolni is lehet. Pl ha az akváriumba raksz egy 250 liter/órás-s vízpumpát ez kb 2300 Ft, abból kivezetsz egy csövet egy külső műanyag tartályba. A tartályt az akvárium fölé rakod és fúrsz rá egy lukat amibe beragasztasz FBS-el egy csövet. A csövön át a gravitáció által szépen visszafolyhat a víz az akváriumba. Ennek a hátránya, hogy nem lesz elég nagy a sodrásod, mivel csak lassan folydogál a víz (nem elég nagy a gravitáció). Ezért ez inkább csak kisebb akváriumoknál elegendő a vízforgatásra is, viszont 60 liternél már csak úgy használható, ha benne hagyod az Eheim-et is pluszban.

Úgy lesz egy belső ami forgatja a vizet, és egy külső ami meg egy biológiai szűrést csinál. Viszont így még több ketyere foglalja a helyet az akváriumban.


A gyári külső annyival jobb, hogy az egy zárt rendszer, az jobban tolja a vizet, és a mellé nem kell pluszban egy belső is, az elég csak önmagában. Én azért vettem külsőt, hogy ne foglalja a helyet az akváriumban. Hát jobban néz ki hogy csak 2 cső meg az akviba és semmi más.


A gyári és a barkács arra jó, hogy azokat ritkábban kell tisztítani, elég csak 2-3 havonta, a vizet jól tisztítja, kicsit többet ér, mintha csak egy belső szűrő van.

A barkács olcsóbb, de hát rondább is. Szóval szerintem egy ekkora akváriumhoz érdemesebb venni egy gyári külsőt ha van rá pénzed.

2011. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi és tudnál ajánlani valamit?
2011. aug. 7. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy Atman AT-3335 külsőszűrőt vettem az aqua depóban.

16 ezer Ft körül. Beleraktam előszőr egy 90 literesbe, aztán azt az akváriumot lebontottam és átraktam egy 45 literesbe, csak ráhúztam még egy szivacsot a szívókájára, hogy ne szívja be a garnélákat, mert ez ilyen növényes, garnélás nano halas akvárium.


A barátomnak meg ugyanez a külső szűrő van a 70 literesébe, ő ramirezi halakat és kakadu sügeret tart.


Azt írják rá, hogy nagy nagyobb akváriumhoz való, de én próba alapján mondom, hogy nem. Ha lenne 60 literesem és kéne bele egy külső szűrő, abba is ilyet vennék. Teljesen hangtalan és tök jó, nem csinál olyan nagy sodrást. Pont jó.

2011. aug. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. aug. 8. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!