Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Savazzam ki? Tapasztaltabb...

Savazzam ki? Tapasztaltabb akvaristák mit gondolnak?

Figyelt kérdés

3 hónapja megy az akvárium. Garnélás akvárium szépen szaporodtak benne. Az aljzatom fekete bazaltzúzalék. A beindításkor ecettel mostam ki meg kifőztem.A mostani garnéláimat eladtam és most cystal red garnélát szeretnék tartani. Egy pár szem bazaltot ma kivettem és 20%-os háztartási sósavval kisavaztam, a sósavra lepezsgett a szemekről a fehér rész(sztem vmi meszes cucc lehet rajta). Köztudott, h ez a faj a lágy vizet kedveli, savazzam ki az egészet, vagy jelentéktelen az a mennyiség ami a bazalton van. Csak mert miután visszaraktam a kisavazott bazaltszemeket teljesen kifakultak.

Köszi a segítséget!


2011. aug. 8. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
A bazalt elvileg nem lehet meszes. Ha nálad ilyeneket művel, az baj. Az jó lenne, ha lejönne róla a meszes rész, kisavazni nem rossz ötlet, de az, hogy kifakult... Hát nem tudom. Lehet, hogy valami mást adtak el neked.
2011. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az igazi bazalt nem meszes és nem is fakul ki. én a vasúti sínek mellől hoztam belőle és az igazi bazalt :)
2011. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Biztos, hogy bazaltról beszélünk? Mert a bazalt pont fordítva reagál a savra és a vízre mint a tiéd, az-az nem pezseg és nedvesség hatására besötétedik.Az még elképzelhető, hogy pezseg, mer porszem és szennyeződés lehet közte, de, hogy kifakuljon a savtól, ez enyhén szólva is gyanús.Minden esetre érdemes lenne az egészet átsavazni és átmosni.Ha pár perc után is pezseg, biztos lehetsz benne, hogy nem bazaltot vettél, hanem festett mészkövet, erre még a kifakulás is ráillene.
2011. aug. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Jobban átgondolva, mégse vedd ki az egészet, csak egy maréknyit,mert ha ráhibáztam és tényleg festett cucc, akkor a festék lemaródása után teljesen használhatatlan lesz.Mondjuk ebben az esetben én kidobnám az egészet és új talajt vennék.
2011. aug. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
100 hogy bazaltot vettem, csak savazás után fekete helyett sokkal szürkébb lett.
2011. aug. 9. 09:22
 6/7 A kérdező kommentje:
csak hülyén fogalmaztam:D bocs
2011. aug. 9. 09:23
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha biztos, akkor nyilván a rárakódott szennyeződés miatt pezsgett egy kicsit.Ebben az esetben elég ha átmosod.Gondolom talajporszívózni a garnélák miatt nem nagyon lehet.:D
2011. aug. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!