Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudom elkerülni az...

Hogyan tudom elkerülni az algásodást?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam ,hogy különleges fénycsövek gátolják az

alga képződését.Elvileg ez az Aqua Relle fénycső.

Igaz-e?

Ha nem akkor mivel kerülhetném ki az algásodást?


2011. aug. 10. 01:00
 1/5 Nimellas válasza:

Szia! Ma már lehet kapni olyan víztisztító berendezéseket amik egyben oxigént is juttatnak a vízbe és tisztán tartják azt. Nem hiszem hogy drágább lenne mint a speciális fénycső.

Ha bio módon szeretnéd, vegyél csigákat, azok az akvárium falára tapadva tisztogatnak.-csak vigyázz velük, nagyon gyorsan szaporodnak-

Illetve a "nyaló-faló" hal is ilyen, ő az akváriumok élő tisztítóberendezése :)

2011. aug. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ilyen fénycsövem van.

Csak gondoltam megkérdezem ,hogy van-e értelme.

A csigákkal hadi lábon állok mivel nem bírtam szabályozni

szaporodásukat ezért kiirtottam őket.

egyszerűen kifőztem a kavicsot.

Az alma csiga nem olyan szapora és szép is.

Megfelelne a célra egy 5-6 db?

Illetve van egy pár algaevőm.

2011. aug. 10. 01:50
 3/5 anonim ***** válasza:
2011. aug. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Sok módon védekezhetsz.Igen léteznek olyan fénycsövek is amelyek gátolják az algák szaporodását.Én most mégis inkább a kellő erősségű, spektrumú és mértékű megvilágítást említeném, valamint a dús növényzetet, főleg a nagyszámú lebegő és úszó növények segítenek sokat ( mohafélék, hínár,pl tüskéshínár,) de bármi megteszi, ha sok van belőlük.Dús növényzet mellett az algáknak nem marad élelem.Fontos a jó szűrés a talajtakarítás és 1-3 hetente a 20-30%-os vízcsere, attól függően, hogy mekkora az akvárium és milyen mértékű a telepítése.Használhatsz algairtót is ha végkép nem boldogulsz velük, én a SERA-algovecet ajánlom.Nem szereti az alga az enyhén sózott, csersavas sötétebb vizeket, viszont nagyon szereti az intenzív porlasztást.Az elevenszülők nagyon jó algázók, folyamatosan eszik, de csak a zöldet szeretik, ugyan úgy mint bármelyik algázó.Nálam egy folyamatosan ikrázó vitorláspár takarítja a növényzetet. Ők ugyan nem eszik meg az algát de minden levelet letakarítanak amikor ikrázóhelyet keresnek.Hála Isten nagyon válogatós a nőstény,így minden nagyobb levelet tökéletesen letakarítanak.:D Ezt csak azért írtam, mert egyes halak nagyon sokat segítenek.Sok sikert.
2011. aug. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csak a világításnak van köze hozzá, csak azokat nehezebb figyelemmel kísérni, a vízparamétereket, nitrátszintet. Akár egy ideális világítás mellett is algásodhat.


Algásodás egyik oka lehet pl az hogy nincs elég vízcsere.

A heti 30% vízcserének már jónak kell lennie és ki kell szedni belőle néhány csigát, ha túlszaporodtak, mert azok leterhelik a vizet (össze nyálazzák).


A Törpe szívóharcsa + Almacsiga kombó nagyon jól tisztítja az algát, de egy 50 literbe lehet rakni 2-2-t belőlük, és nem kell több. Egy növényes akváriumba elengedhetetlenek, tényleg jó ha ott vannak, sokat segítenek. A Törpe szívóharcsa a barna algát eszi és nagyon aktív, az almacsiga meg inkább a zöldet.


A fény is algásíthat, pl a daylight 6500K-s fénycső képes rá hogy zöld algát csináljon, ha túl sok van belőle, ill. ha túl nagy a fénye. A Hagen flora glo cső egy fokkal jobb, az nem algásít annyia, meg egy kicsit halványabban is világít, pedig ugyanannyi wattos, meg egy kicsit rózsaszínesebb a fénye és a növények ezt a fényt szeretik, viszont az alga úgy tűnik hogy kevésbé.


Ha barna algád van az első 1 hónapban, az általában magától el szokott tűnni. Persze ha a barna alga a későbbiekben is fennáll, akkor emelni kell a fényerőn, még egy lámpát rátenni.


Ezen felül lehet kisérletezni azzal is hogy hány órát világítasz egy nap. Zöldalga esetében csökkenteni 6-8 órára. Barna alga esetében növelni 12 órára az időt például.


És érdemes egy 650 Ft-os mini napi időkapcsoló órát beszerezni Obi-ból, vagy Tescóból, ha még nincs ilyened.

2011. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!