Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérem segítsen valaki ha tud....

Mucsi Júlia kérdése:

Kérem segítsen valaki ha tud. Mit csináljak most az akváriumommal?

Figyelt kérdés
Úgy két hete van akink.60l-es.(alap áll.:1 sziámi,1 betta lány,1 guppy fiú,4 guppy lány,2 napfény platty,2 algaevő,2 valami csíkos,2 valami átlátszó gerinces,2 gömdmolly,2 márna,2 neon) úgy kezdődött hogy a két neon hal meghalt. Aztán jött a dara kor, parakillal kezltük. Közbe észre vettem hogy a 4 márna megtépkette a guppynkat (külön tettem őket és kaptak két tesót még hogy 4-en legyenek) darakórból meggyógyultak, aztán olyan fura fehéres színe lett a guppynak amit a márna megtépet azt mondták uszonyrothadás. Kezeltük sera baktopuralmár egyszer. Egy guppi meghalt de csak három nap múlva találtam meg beszorulva. Most meg eltünt a gömbmollym sehol se találom kipakoltam az egészet. És fel vannak puffadva a napfény, a sziámi és a betta halaim. Kicseréltem a vizet lemostem mindent újra adtam nekik sera baktopurt. Közbe az egyik márna is meghalt a másik akiba és elvesztették a színűket, a fekete csíkjaik szűrkék (ők is kaptak gyógyszet mert azt gondoltam nekik is uszony rothadásuk van).
2011. aug. 10. 23:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
őszinte részvétem sajnos ezek a halak elmennek. arra vigyáz legközelebb,hogy honnan szerzed be a halacskákat.
2011. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

[link]


Egyetértek az elsővel, a halacskáknak sajnos végük. Miután elpusztultak, és új aksit szeretnél, alaposan pucolj ki, fertőtleníts ki mindent. Cseréld le a talajt, sikáld le domesztosszal a berendezési tárgyakat, az aksit (kivéve a fákat), és főzd ki őket. A fákat, növényeket, csigákat akármilyen kegyetlenül hangzik is, dobd ki a fertőzés veszély miatt.

2011. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Dioxyde ***** válasza:
Hát először is tudni kéne a halak nevét meg ,hogy mekkora akvárium kell nekik ,aztán nem össze vissza társítani őket.Az akvárium mérete kicsi ennyi halnak ,neonból nem lehet kettőt tartani abból egy csapatnyi kell kb 8-10 db,a bettát meg 1 hím 3-4 nőstény vagy egyedül érdemes tartani ,mert így elveri majd a nőstényt állandóan.Aztán ennyi vegyszer használni se volt jó dolog plussz ,hogy teljes vízcsere volt az is megviseli a halakat szal ez az egész rossz volt sajnos.
2011. aug. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Sikeresen kipusztítottál egy akváriumot a tudatlanságoddal. Merthogy mindenből kellett 2 db, így nem csoda. Gondolom 50 literes szetted van, ezeknek a halaknak, megfelelő darabszámban olyan 300 literes kellene.

Legközelebb érd be mondjuk 10 guppival, a kevesebb néha több alapon.

2011. aug. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Salx Narval ***** válasza:
Én is sajnálom, de nagyrészt magadnak köszönheted a kudarcot.Azt hiszem egy szakkönyv elolvasása lenne a legfontosabb ha folytatni szeretnéd, sajnos majdnem mindent rosszul csináltál.Nem lehet kelő ismeret nélkül állatokat tartani, mert megölöd őket.A behurcolt betegség sem mentség, mert óvatlanul, karanténozás és gondolom fertőtlenítés nélkül kerültek az akváriumba.Arról nem is beszélve, hogy össze vissza az igényeik figyelembevétele nélkül válogattad őket, ráadásul még túl sokat is.Figyelmen kívül hagytad, hogy a többségük rajhal és bizony némelyiknek nagyobb akvárium kellene.Ha elolvasol egy akvarisztikával foglalkozó könyvet, te magad is hamar megérted, hogy csak idő kérdése volt a pusztulásuk.Ez így akkor sem működött volna sokáig, ha nincs behurcolt betegség.
2011. aug. 11. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%
Jezusom...Embert te gyakorlatilag lemeszaroltad a halaidat...60 liter k***a keves ezeknek a halaknak..2 neonhal??? URISTENNN... 1 him bettara 1 nosteny uristennn es ennek tetejebe a halaid nevet se tudod...Ehhez csak gratulálni tudok..Hulye gyerek....
2011. aug. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
ez durva :D nem kellett volna ennyi halat belepakolászni. nem csoda hogy nem bírták sokáig. legközelebb tegyél bele pár guppit. vagy csak bettákat. meglátod majd semmilyen betegség meg gond nem lesz velük :)
2011. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Utolsó elötti vagyok :) Ennek az elvetemult gyereknek nemszabad akváriumot tartani ne bíztassátok ilyenekre.. :) Ínkább tartson hangyákat vagy egy befőttees üvegbe gilisztát..Azzal nem csinál hülyeségét..
2011. aug. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Murr te nagy tudós vagy ,a kérdező kb.kezdő lehet ne azzal kezd ,hogy le hurrogod! Tudjuk ,hogy te már maximális tudással jöttél a világra,de mi hétköznapi emberek utólag tanulunk. mire a kérdező eléri az 50-et tuti hogy profi lesz,és eszébe lesz ,hogy gyerek korában tévedett!
2011. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem murr volt .. én voltam mert ez a gyerek egy nagy CSICSKA annyi hogy anyuci szponzorálja és kész a baj :)
2011. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!