Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most rendeztem be az akváriumo...

Most rendeztem be az akváriumot. Milyen növénynek jó ilyen fény?

Figyelt kérdés

Fénycső:220V-240V, 50Hz-60Hz

Egy kék és egy fehéres fényű cső.

A szűréshez mit szóltok?Elég lesz?

Kavicsot és növényeket(csak Jávai moha van) még most fogunk venni,előbb ki szerettem volna kérni olyanok véleményét akik értenek hozzá.

[link]

[link]

[link]


2011. aug. 11. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Fénycső:220V-240V, 50Hz-60Hz

Ez jóformán az összes itthon kapható csőre igaz, a típusáról konkrétabbakat írni? A hátuljára mindenképpen raknék valamilyen fóliát, a málló fehér tapéta rózsaszín fallal nem a legtermészetesebb hatást kelti :)

2011. aug. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát ez így nagyon nem jó. Egyáltalán hány literes?

Az aljzatnak legalább 6 cm vastagon kell lennie, neked vannak olyan részek ahol nincs is.

A jávai mohát valamire rá kell kötözni.

A műnövényt és mű dolgokat azonnal dobd ki.

A szűrőt tedd az akvárium sarkába, ne az első fal közepére...elég hülyén mutat és nem lesz normális áramlás.

Minden fénycső 220-240V-os, na de a tied hány W-os, milyen fajta? Ezt nem írtad.

Töltsd fel az akváriumot teljesen vízzel, elég hülyén mutat, hogy nincs tele, és még a gyökér is kilóg.

Holnap vegyetek árnyéktűrőbb növényeket (Anubias, Microsorium, Cryptocoryne fajok...).

Szűrőt soha ne húzd ki, világítás napi 9-11 órát menjen.

Halakat 2-3 hét múlva telepítheted, ha leírod hány literes az akvárium segítünk milyet vehetsz bele.

2011. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tomcatt ***** válasza:

Szerintem nagyon kevés az aljzat a növényeknek.Bújkálónak a cserepek helyett raknák sziklákból,természetes kövekből építettet.

A világításod hány wattos?

Mekkora az akvárium?


Én a biotópok akváriumok felé hajlok jobban,jelenleg egy Ázsiai biotópom van.A Díszhal infon utána tudsz nézni a halaknak és a növényeknek.

Szerintem előbb legyen egy elképzelésed hogy milyet szeretnél,nézegess akváriumokról képeket,cikkeket.

2011. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ó bocsi,barátnőm kérdeztem,hogy diktálja ami rá van írva,de Ő a vízmelegítőt nézte:DD

Szóval:Hpar T5 21W/B Ez van ráírva.

Azt tudom,hogy követ még kell,legalább annyit akarok,hogy az agyagedényt ellepje.

Az most nem számít,hogy hogy néz ki az aksi,mert ez egy olyan szobába van,ahol az állatokat tartjuk(2patkány,2 egér és a halak)tehát csak az a fontos,hogy a halak jól érezzék magukat:)

2011. aug. 11. 19:53
 5/18 A kérdező kommentje:
Ó és 200l-es,de ennek a pár guppinak(kb. 10+kicsik) szerintem elég a fele is. Nincs teteje az akváriumnak és nem akarom,hogy kiugorjanak.
2011. aug. 11. 19:54
 6/18 anonim ***** válasza:
200 literes ezzel a szűrővel? 50 literesbe nagyobbat vennék...200 literesbe már külső szűrő kell...ez még mechanikai belsőnek is kevés. Ebből semmi jó nem fog így kisülni, a világításod meg semmit nem ér egy ekkora akváriumba. Még a legalacsonyabb fényigényű növények se maradnának meg. Halak meg már benne vannak vagy mi? Miért nem tudsz tájékozódni mielőtt valamibe belekezdesz? Ebből hamarosan halpusztulás lesz, mert nem lesz jó a vízminőség soha ezzel a szűrővel, és még élő növényed sincs ami segítse a méreganyaglebontást. Hasznos baktériumok meg pláne nincsenek és nem is lesznek, pedig ők a legfontosabbak...
2011. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát nézd leírom részletesen.

Az akvárium vize már 1hete van benne,a szűrők a kisebb akváriumból vannak átrakva,amibe már valószinűleg megtelepedtek a baktériumok.

Azt leírtam szerintem érthetően,hogy KÖVEKET MÉÉG MOST FOGOK venni,plusz növényeket,nem gondoltam,hogy ki kell hangsúlyozni.Mielőtt leoltjátok az embert értelmezzétek a szöveget.

Igen a guppik már benne vannak 2 napja.

Van szűrő,még ha nem is 25ezer forintos,majd sűrűbben cserélek vizet,mert sajnos nem lesz pénzem jobbra.Most kezdem az iskolát és nem vet fel a lóvé.

A halak 2éve megvannak,úgy,hoyg 1döglött meg,de Ő valószinűleg már a kereskedésbe beteg volt.

Az áramlat olyan erős,hogy a halak nem tudnak úszni.

A fény lehet nem jó,a lámpát kaptam és ehez nem értek.

Növények meg lesznek benne,épp ez a kérdés.

Van aki 10l vízbe tart 30halat,nem hinném,hogy én vagyok a se**hülye.Nem haltak meg,van vízmelegítő,nem poshad be a víz,tudom hogy kell etetni őket.Nem értem mért kell ilyen bunkónak lenni.

2011. aug. 11. 20:06
 8/18 A kérdező kommentje:
a többi választ köszönöm!
2011. aug. 11. 20:08
 9/18 anonim ***** válasza:
Senki nem volt bunkó, csak leírtam, hogy egy 200 literes akvárium nem működik szivacsszűrővel és egy gyenge powerhead-del! De remélem majd ír Murr, Platypus vagy valaki aki szintén ért hozzá, és leírják neked ők is, hogy mi hogy működik. Egy ilyen szűrőben pedig olyan csekély a baktériumszám, hogy nem tudnak egyensúlyban tartani 200 liter vizet. Nem hülyeségből találták ki a külső szűrőket.
2011. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Noss azt már kérdeztem,hogy a szűrő mennyi vízhez megfelelő,tettem fel képet és az adatait.

A válasz:

"Murr válasza:


Ez egy Powerhead. Teljesen víz alatt kell lennie. Mivel 700 liter/óra a vízforgatása, minimum 70-100 literes akváriumba való. Ha esetleg szabályozható, akkor jó kisebbe is. Egy új szivacsot érdemes bele venni."


Most 100l Víz van benne,esetleg kicsit több.

Akkor most jó vagy nem?

2011. aug. 11. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!